Nepřehlédněte

Total Week #18 – Chlastačka s DiCapriem a 50 odstínů dětí

Memů s chlastajícím DiCapriem není nikdy dost, proto herec nakoupil práva na remake jisté čerstvé dánské oscarovky. Dále se můžeme těšit na prequelový seriál ze světa Johna Wicka, pátou sérii Ricka a Mortyho na českém HBO a pokud jste třináctiletý latentní sadomasochista, tak i na další dva díly série After. Vítejte u dalšího shrnutí filmových novinek a přejeme pěkný start do nového týdne.

John Wick 3 (foto: Lionsgate)

Mládě Wicka

Vybavuje se vám finální řežba z trojky Johna Wicka v hotelu Continental? Filmy informacemi o tajuplné organizaci nájemných vrahů a majiteli hotelu, Winstonovi s tváří Iana McShanea, zbytečně neplýtvaly, aby zbytečně nezdržovaly kulervoucí akci; brzy bychom se ale měli dostat prequelového seriálu čítajícího tří devadesátiminutové epizody, které přiblíží mládí Winstona a aktivity Continentalu v New Yorku 70. let, kdy tamní mafie těžila ze záplav odpadků a stávkujících popelářů. Keanu Reeves se jako tou dobou zhruba desetiletý Wick pravděpodobně neobjeví.

Leonardo DiCaprio jako pijan

DiCaprio chlastá

Jak jsme předpokládali, dánská černá komedie Chlast o alkoholovém experimentu čtyř stárnoucích učitelů zakončila svou krasojízdu filmových cen nablýskaným zlatým plešounem za nejlepší zahraniční film. Jak už to tak s úspěšnými evropskými filmy bývá, hollywoodští producenti okamžitě začali větřit a připravovat remake. Práva na americkou verzi Chlastu zakoupil sám Leonardo DiCaprio a jeho společnost Appian Way. Je možné, že si hlavní roli permanentně přiožralého kantora, kterou si v originále zahrál Mads Mikkelsen, za pár let tedy střihne sám. Jestli něco svět potřebuje, jsou to další memy s chlastajícím DiCapriem, takže sem s tím.


Nejsme televize, jsme mezidimenzní kabelovka

Před pár týdny jsme informovali, že si na 21. června nemáte nic plánovat, protože na toto datum nově připadá nejzásadnější svátek všech kultur i náboženství – den Ricka a Mortyho. Při té příležitosti české HBO všeho nechalo, na asi pět minut přestalo řešit Zacka Snydera a k premiéře v tento speciální den nakoupilo vysílací práva na kompletní čtyři série i nadcházející sérii pátou.

Once Upon 20 Hours In Hollywood

Když už rýpeme do toho Snydera – řada diváků ho po zhlédnutí čtyřhodiného sestřihu Justice League právem prohlásila za zcela nesoudného. Délka stopáže je nakonec nejmenším z problémů téhle superhrdinské patlanice, obecně ale není nic neobvyklého, když na podlaze střižen zůstanou ležet dlouhé minuty materiálů, které se nakonec do finálních podob filmů v kinech neprobojují.

Na příklad Margot Robbie se v nedávném rozhovoru pro Variety nechala slyšet, že někde v trezoru existuje dvacetihodinový sestřih Tenkrát v Hollywoodu Quentina Tarantina. Schválně, jestli se ho někdy dočkáme ve formě minisérie.

Bitky na HBO táhnou

Hybridnímu distribučnímu modelu studia Warner Bros., uvádějícího své premiéry letos simultánně v kinech i na HBO Max, se podle vyjádření studia nadmíru daří. Filmoví fandové hladoví po pořádných blockbusterech tak údajně v USA spokojeně a masově sjíždějí jak fackovanou Godzilly s Kongem, tak fackovanou v Mortal Kombat. Oba filmy si prý za první víkend pustilo něco pod 40 milionů lidí. Oba snímky tak s největší pravděpodobností dostanou v nejbližších letech pokračování, o nichž již studio pomalu rozjíždí první jednání. U nás se Mortal Kombat snad brzy dostane alespoň do kin.

50 odstínů dětí

Komerčně úspěšná série soft porna pro puberťáky After se dočká dalších dvou pokračování. Příběh postelových dobrodružství dvou teenagerů vznikl původně jako fanfikce o kapele One Direction na příběhové online platformě Wattpad a její úspěch vyústil ve vydání knižní série a brzy se dočká i třetí a čtvrté filmové adaptace.

Fandom DC dostane další event

Comic Conům a podobným hromadným zábavám pandemická doba příliš nepřeje, komiksovému gigantovi DC ale překvapivě slušně zafungoval online event DC Fandome, díky které jsme vám mohli ukázat celou řadu trailerů k jejich nadcházejícím projektům. Druhý ročník akce se proto uspořádá už letos v říjnu, a měli bychom se dočkat řady ukázek a informací o novém Batmanovi, Flashovi, Aquamanovi a taky Black Adamovi s Dwaynem Johnsonem.

Tak nashle za týden.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm, Vertical, Film Europe, Bontonfilm © 2021

%d blogerům se to líbí: