Total Week #19 – Kina před otevřením, superlidi všech barev a prequel Hry o trůny

Otevření kin v Česku se blíží, Marvel mezitím kinosály oslavuje ve speciálním videu, DC vyhazuje herce na jejich narozeniny a Vin Diesel si pouští pusu na špacír. HBO ukazuje první záběry z prequelu Hry o trůny. Léto je skoro tady a my tu máme další shrnutí filmových novinek.

Ilustrační foto

Kina od 17. května?

Ministr kultury údajně zvažuje otevření tuzemských kin od 17. května, zajít si za stříbrným plátnem bychom si tak mohli už za pouhých pár dní. Jakkoliv skvělá zpráva by to byla, epidemiologická opatření dost možná nepovolí prodej občerstvení. V takovém případě dost reálně hrozí, že provozovatelům velkých multiplexů se otevření ekonomicky nevyplatí a své brány otevřou pouze menší jednosálovky. O vývoji situace budeme informovat.

Marvel oslavuje kina

Na začátku týdne Marvel vydal nostalgický sestřih s hrdiny MCU, završený dosud neviděnými záběry z Black Widow, Shang-Chiho a hlavně prvním teaserem chystaných Eternals. Kromě toho oficiálně oznámil názvy některých sequelů. Druhý Black Panther v odkazu na úmrtí jeho představitele Chadwicka Bosemana ponese podtitul Wakanda Forever a název dvojky Captain Marvel se rozrůstá na The Marvels. Hladově odpočítáváme sekundy do otevření kin. Video najdete u nás na kanále.

Bend the knee

HBO zveřejnilo první fotografie z připravovaného seriálu House of the Dragon, odehrávajícím se 300 let před příšernou poslední sérií Hry o trůny. Premiéru bude mít v roce 2022 a bude vyprávět příběh předků Daenerys Targaryen. Draků bychom se měli dočkat hned v první sérii. V hlavních rolích se objeví Emma D’Arcy, Matt Smith a Steve Toussaint.

Rodina se rozrůstá

Vin Diesel se v rozhovoru pro Entertainment Weekly prokecl, že se v devítce Rychle a zběsile dost možná ukáže herecká legenda Michael Caine. Představitel Doma totiž jeho jméno zmínil jako jednoho z kandidátů postav, které by rád v některých z budoucích filmů viděl ve flashbacku kvůli prohloubení mytologie série. Caine si tak dost možná zahraje partnera Helen Mirren a otce postav bratrů Deckardových, Jasona Stathama a Luka Evanse.

Michael Caine

Warneři hledají černého Supermana

Ve Snyder Cutu se Superman ukázal v černém obleku a studiu se pohled na něj asi zalíbil, protože v samostatném připravovaném filmu, separovaném od universa Justice League, chtějí slavnou postavu do černé převléci úplně. O filmovém ztvárnění afroamerické verzi postavy v produkci J. J. Abramse se už mluvilo před pár týdny, nyní studio již oficiálně pokukuje po režisérovi a představiteli hlavní role. Na stránkách komiksů černý Superman existuje od roku 2009 pod jménem Calvin Ellis, zde by však mělo jít o reboot klasického Clarka Kenta, kterého dosud ztvárňoval Henry Cavill. Což je jednak dost divné kreativní rozhodnutí, jednak si herec nezasloužil dočíst se tuhle zprávu z médií na své narozeniny. Palec dolů.

Henry Cavill

Netflix, strážce etiky

Netflix rozvázal spolupráci se Zlatými glóby, protože v jejich devadesátičlenné komisi nefiguruje ani jeden člen černé barvy pleti. Streamovací službě tedy vadí nedostatečná inkluze. Třeba se Zlaté glóby nad sebou zamyslí a přijmou do svých řad třeba nového Supermana.

Občan Paddington

Na serveru Rotten Tomatoes, který průměruje a agreguje filmové recenze napříč médii a internetem, není pochopitelně mnoho filmů se stoprocentním hodnocením. Ještě před pár dny se mezi ně řadil Občan Kane, než někdo z archivu vyhrabal stařičkou recenzi, která k veledílu Orsona Wellse měla jisté výtky. To se tak propadlo na nuzných 99 % a oficiálně se tak stalo horším filmem, než je třeba 100% medvídek Paddington 2.


připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz