Nepřehlédněte

Total Week #20 – Zamilovaná Margot, brečící Snyder a bojkot Zlatých glóbů

Textová i podcastová podoba Total Weeku se nově od tohoto týdne přesouvá z původního nedělního slotu na pátek, kulatá dvacátá porce letošních filmových a seriálových aktualit je tedy k dispozici už dnes. Povíme si, jaké podezřelé bude v dvojce Na nože vyšetřovat detektiv Benoit Blanc, kdo další natočí film o pandemii, s kým se chce vyspat Margot Robbie a kdo a proč se přidal k bojkotu Zlatých glóbů.

Norton s Bautistou jsou Na nože

Režisér Ryan Johnson letos v Řecku začne točit očekávané pokračování detektivky Na nože, která poputuje exkluzivně na Netflix. Podle nových zpráv pak ústřednímu detektivovi Daniela Craiga ve dvojce nezatopí nikdo jiný, než Edward Norton a Dave Bautista. Ten se s ním potkal už na place bondovky Spectre, ale vzhledem k tomu, že se ve Strážcích galaxie v roli Draxe naučil být neviditelný, je ovšem otázkou, jestli po boku Craiga neuvidíme nakonec jen Nortona.

Pandemická Jump Street

Režiséři série Jump Street, Phil Lord a Chris Miller, chystají drama o covidové pandemii pro studio Universal. Tvůrci, kteří jsou známí spíš nápaditými komediálními taškařicemi, jako je aktuální animák Rodina na baterky na Netflixu, by měli adaptovat teprve pár dní starou knihu The Premonition: A Pandemic Story, která pojednává o skupině poradců v Bílém domě, která na závažnost situace ohledně nového koronaviru upozorňovala tehdejšího prezidenta již několik týdnů před prvními lockdowny a patrně tak zachránili řadu životů.

Zlaté glóby veřejným nepřítelem

Minulý týden jsme informovali o rozepři Netflixu se Zlatými glóby kvůli jejich nedostatečné inkluzi menšin a údajné korupci. Instituci těchto filmových cen od té doby problémů jen přibývá. Příští ročník předávání Glóbů nově odmítla uvést televize NBC a připojila se tak ve svém bojkotu ceny po bok společností Warner Bros, Amazon, nebo právě Netflixu. Herec Tom Cruise pak vrátil všechny tři Glóby, které od posuzovací asociace cen posbíral, a připojil se tak po bok herečky Scarlett Johansson, která cenu rovněž již nějaký čas bojkotuje. Asociace hodlá do svého fungování do konce léta zapracovat řadu reforem, aby na kritiku zareagovala a své jméno očistila.

Ilustrační foto

Pravidelný Snyderův lament

Total Week bez DC a Zacka Snydera byl nebyl úplný, naštěstí si tedy tento týden náš zneuznaný génius v podcastu Jake’s Takes zaláteřil o tom, jak agresivně studio Warner Bros. odmítalo jeho vizi pro komiksový vesmír Batmana a Supermana. Jakákoli další pokračování tak vzhledem k velmi špatným vztahům mezi ním a studiem tak vlastně nepřímo vyloučil, což pro jeho hardcore fandom bude asi zklamáním, protože twitterové kampaně a hashtagy tentokrát již pravděpodobně nezaberou. Při propagaci své blížící se zombie komedie Armáda mrtvých si Zack naopak pochvaloval spolupráci s Netflixem a volnou ruku, kterou mu streamovací gigant poskytl. Doufejme tedy, že v jeho zombie řežbě bude více děje, než 20 minut obalených třemi hodinami zpomalených záběrů na cokoli, co Snyderovi vlezlo před kameru.

Henry Cavill se Zackem Snyderem (foto: Warner Bros)

Podivuhodný coming out Harley Quinn

Když už jsme u DC, Margot Robbie se rozpovídala o tom, kterou komiksovou romanci by ráda viděla na velkém plátně. Představitelka Harley Quinn prý u studia lobuje za filmovou adaptaci románku mezi ní a batmanovskou záporačkou Poison Ivy. Nejen, že by šlo o vlhký sen mnoha fandů a ze strany studia o odvážný krok, určité rozčarování z chlapů všeho druhu by po rozchodu s Jokerem a událostech Birds of Prey dávalo ve filmovém universu DC smysl i příběhově. Tak doufejme, že Margot brzy dostane parťačku.

Tak nashle příští pátek.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical, Falcon, archiv © 2021

%d blogerům se to líbí: