Deníček moderního fotra má trailer a plakát, do kin půjde v srpnu (video)

Nová česká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana Deníček moderního fotra oznamuje datum premiéry a představuje trailer. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se setkali Jiří Mádl a Tereza Ramba. Film je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře. Do kin vejde očekávaná komedie již 12. srpna.

Ze zákulisí natáčení

Když se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči, domluví se, že Nataša jako úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, a nakonec musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Deníček moderního fotra – Jiří Mádl s Terezou Ramba

Kolik Čeňků – tolik dětí

Jedním z nejdůležitějších úkolů se stalo obsazení role malého Čeňka, který v průběhu filmového příběhu projde od narození až k oslavě 1. roku. Filmoví Čeňkové byli nakonec 3, tak aby odpovídali požadovanému věku. První Čeněk 2-4 měsíce, druhý Čeněk 6-8 měsíců, třetí Čeněk jeden rok. Sestavu doplnil 1 novorozenec, který sehrál první miminkovské dny.

Za každého z batolecích herců byl pro nepředvídatelné situace připraven náhradník. A tato situace nastala. Nejstarší původně vybraný Čeněk musel být vyměněn druhý natáčecí den a do scény z prvního dne se musel v ateliéru dotočit náhradník (u křesla vypůjčeného z lokace). Přesto v jednom záběru původně vybraný Čeněk zůstal.

Odnesla to panenka

Pro některé scény zaskočila do role dítěte panenka. Hrací panenky byly celkem 4, jedna byla nakonec obětována, protože pro záběr bylo třeba použít pouze ručičky.

Pavla Tomicová ve filmu Deníček moderního fotra

Děti všude

V několika komparsních scénách si celkem zahrálo 30 dětí různého věku. Většinou se jednalo o potomky a blízké členů štábu nebo přátel.

Ve filmu uvidíme řadu předních českých herců. Rodiče Dominika (Jiřího Mádla) si zahrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši (Terezy Ramby) Lucie Benešová a Roman Zach. V roli Natašina nápadníka a Dominikova soka uvidíme Lukáše Hejlíka v jeho první filmové roli vůbec, dále také Lucii Polišenskou, Ivana Luptáka, Andreu Hoffmannovou, Roberta Jaškowa a v zásadní filmové roli bezejmenného taxikáře i autora literární předlohy Dominika Landsmana.

Dominik Landsman a Jiří Mádl čtou knihu a scénář filmu

Film vznikl v produkci společnosti Fresh Lobster Ludvíka Marečka, koproducenty jsou společnosti Flamesite, CinemArt, Dana Voláková, Fénix Film a Redemptor.

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je plánována na 12.srpna.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm.cz
zdroj: Uljana Donátová