Podfuk za všechny prachy: Robert De Niro chce odpravit Tommy Lee Jonese

Někteří herci, jako třeba Tom Cruise, se potrpí na to, aby si své kaskadérské kousky zahráli sami. Po zhlédnutí nové komedie Podfuk za všechny prachy, která právě vstupuje do kin, by si to možná rozmysleli.

Remake stejnojmenného filmu Comeback Trail z roku 1982 spojuje tři legendární herecké matadory – Roberta De Nira, Morgana Freemana a Tommy Lee Jonese. Legendární herci se po dvojicích již párkrát v historii před kamerou potkali, vůbec poprvé se ale objevují ve společném projektu.

Jeho zápletka s černohumorným nadhledem zkoumá filmový byznys a podbřišek Hollywoodu. Filmový producent Max (De Niro) má za sebou obrovský propadák a na krku naštvaného mafiána (Freeman), který mu na něj půjčil peníze. Rozhodne se vydělat balík peněz tučnou pojistkou na svou hlavní hvězdu (Jones) a tu přímo v akci nenápadně odpravit během kaskadérského kousku. Z nastražené nehody ale herecká legenda vyjde živá, a dalším léčkám se díky permanentní opilosti vyhýbá, jako by měla devět životů.

Robert De Niro ve filmu Podfuk za všechny prachy

Režisér George Gallo s De Nirem spolupracoval již na komedii Půlnoční běh a jako scenárista stojí také za vznikem akčních komedií Mizerové. „Doufám, že ten film prostě donutí diváky se smát. Žijeme v nejisté době a smích je univerzální dobro,“ okomentoval vznik snímku, který je nejen černou komedií plnou odkazů na zlatou éru Hollywoodu, ale i potomkem klasických slapstickových grotesek.

Podfuk za všechny prachy uvádí do českých kin Bontonfilm od 10. června 2021.