Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Recenze: V zajetí – Když se z mateřské lásky stane smrtící hrozba

Mateřské lásce se nedá uniknout. Z bezpečného přístavu lásky se ale někdy může stát smrtící hrozba, mladá dívka Chloe o tom ví své. Má celou řadu zdravotních problémů a vyrůstá o samotě v úplné izolaci jen se svou milující mámou, které nikdo nemůže upřít nekonečnou snahu chránit svou dceru. Chloe je připoutána k invalidnímu vozíku, z ocelově pevného mateřského objetí musí ale za každou cenu utéct, když se s blížícím se odchodem na vysokou začnou vynořovat stále děsivější tajemství. Realita je totiž strašnější, než by si kdy dovedla představit.

Sarah Paulson ve filmu V zajetí

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Stačí jen máma[/pullquote]Některé horory k vašemu zajetí potřebují démony, některým postačí vaše máma. Z poměrně nenápadného mysteriózního thrilleru (pojmenovaného v originálu prostým Run), který se v záplavě nových kinopremiér trochu krčí, se vyklubala zajímavá žánrovka, která připomene ty lepší kousky od M. Night Shyamalana a místy dokonce působí svou paranoidní atmosférou až hitchcockovsky. V zajetí je ve své zápletce točící se okolo takzvaného Münchhausenova syndromu tak akorát intenzivní, aby nepřepadla přes tenkou hranici nechtěné absurdity, byť je pravda, že tomu mnoho nechybělo – zejména v posledních vteřinách filmu.

Co na tom, že zvrat není příliš šokující, protože protřelejší divák ho odhalí někdy v první třetině, když se filmu daří vás pořádně napnout a sympatické hlavní hrdince zejména v polovině filmu fakt pevně držet palce. Na tom má zásluhu kromě tradičně správně démonické Sarah Paulson hlavně debutantka Kiera Allen, která ke svému životu potřebuje invalidní vozík i ve skutečnosti. I v rámci žánru zapamatováníhodné scény, jako je plazení při úprku přes střechu, tak jsou o to působivější a její fyzické vypětí uvěřitelnější.

 • 65%
  Režie - 65%
 • 65%
  Scénář - 65%
 • 65%
  Kamera - 65%
 • 60%
  Hudba - 60%
 • 70%
  Herci - 70%
65%

V zajetí (USA, 2020)

V zajetí není žánrovou revolucí, ale byla by škoda, kdyby v bohaté nabídce aktuálních kinopremiér tento napínavý, řemeslně zdařilý a šikovně vystavěný thriller s výbornými dvěma herečkami v hlavních rolích zapadl.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm © 2021

V zajetí
Run
Thriller / Horor / Mysteriózní
USA, 2020, 99 min
Premiéra: 10. 6. 2021 Falcon
Režie: Aneesh Chaganty
Scénář: Aneesh Chaganty, Sev Ohanian
Kamera: Hillary Spera
Hudba: Torin Borrowdale
Hrají: Sarah Paulson, Kiera Allen, Onalee Ames, Pat Healy, Carter Heintz, Sara Sohn, Clark Webster, Conan Hodgkinson, Erik Athavale, Bradley Sawatzky

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast