Total Week #26 – O Nikom, o Sněhurce a o praseti

Textová verze Total Weeku tento týden vychází výjimečně v sobotu kvůli prostoru věnovanému libereckému Anifilmu. Posvítíme si v ní na nově vznikající studio pod taktovkou známého herce, nastíníme si o čem bude čtvrtý Matrix, sedmí Transformeři a druhý Nikdo, povíme si kterého režisérského velikána ulovil Netflix a vysvětlíme si, že Nicholas Cage by nedal své prase… ani za zlaté prase.

Russell Crowe (foto: archiv)

Studio U Vrány

Herec Russell Crowe na severním pobřeží své rodné Austrálie zakoupil za zhruba 50 milionů dolarů objekt, ve kterém hodlá vybudovat své vlastní studio. Austrálie je pro filmaře čím dál lákavější oblastí díky příznivé daňové situaci, kontrolovanému (ne)šíření covidu i zajímavým exteriérům a množství tamních filmových profesionálů. Nedávno se u protinožců dotočil třeba čtvrtý díl Thora, Crowe nicméně ve svém studiu počítá spíše s tvorbou menších lokálních produkcí a nezávislých filmů, než obrovských blockbusterů.

Kříšení Matrixu má název a první reakce

První diváci za sebou mají zkušební projekci čtvrtého Matrixu a údajně na nás čeká dost hlavu motající podívaná. Snímek s údajným podtitulem Resurrections, tedy Vzkříšení, by údajně měl být velmi zamotaný, ambiciózní a… divný. Film by se měl odehrávat 50 let po konci Revolutions a jeho postavy si údajně uvědomují, že jsou součástí filmové série Matrix a několikrát to i na plátně okomentují. V jedné scéně by dokonce Neo měl původní snímek z roku 1999 zahlédnout i na plátně kina. Na diváky tak zřejmě čeká podobně intenzivní mindfuck a hrátky s realitou, jako před dvěma dekádami.

Slavná fotka Stevena Spielberga, který se dobrovolně nechává sežrat žralokem z filmu ČELISTI (1975)

Spielberg podlehl, Netflix slaví

Před pár lety Steven Spielberg po oscarovém úspěchu Romy rozpoutal velkou debatu o tom, jestli snímky určené pro stream mají nárok ucházet se o filmové ceny a projevil se jako velký kritik internetové filmové produkce. Nyní však konzervativní zastánce kinosálů otočil. Zatímco jeho aktuální remake West Side Story a chystané autobiografické drama vznikne ještě pro klasickou kinodistribuci, několik dalších snímků však Spielbergova společnost Amblin Partners již natočí exkluzivně pro Netflix. Zatím se neví, jestli se Spielberg sám ujme režie některého z těchto filmů, ani o čem by měly být, jeho spolupráce s Netflixem je však jen dalším potvrzením, že budoucnost kinematografie se bez tohoto streamovacího giganta a nekorunovaného vítěze pandemie neobejde.

Nikdo a syn

Včera do tuzemských kin vstoupila akční řežba Nikdo ruského šílence Iljy Najšulera, ve které Bob Odenkirk rozlouskává hlavy gangsterům, aby se večer s rozbitými klouby a bolavou hlavou vracel domů k rodině. Najšuler tento týden potvrdil, že vzhledem k finančnímu i diváckému úspěchu se již pomalu rozbíhají přípravy scénáře ke dvojce, ve které by větší roli měla hrát hrdinova rodina a manželka s tváří Connie Nielsen. Pokud tedy půjdete na jedničku, vydržte až do konce závěrečných titulků. Následuje po nich totiž scéna, která zápletku dvojky dost možná nastiňuje.

500 dní se sedmi trpaslíky

Disney to s předělávkami svých kreslených filmů myslí vážně – dočkali jsme se už Lvího krále, Aladina nebo třeba nedávné Cruelly. Dalšími adepty na holení je sedmero trpaslíků a jejich kámoška Sněhurka, která se v původní verzi z roku 1937 stala vůbec prvním celovečerním animákem Walta Disneyho. Její hranou tváří se stane herečka Rachel Zeiger, která se objeví v již zmíněném muzikálu West Side Story nebo pokračování Shazama. Dvacetiletou herečku a údajně i velmi nadanou zpěvačku v roli Sněhurky zrežíruje Mark Webb, známý především díky nepříliš povedeným Amazing Spider-Manům s Andrew Garfieldem nebo hořkou komedií 500 dní se Summer.

Rachel Zeiger

Trans-zvířata

Transformers 7 dorazí do kin 24. června příštího roku a budou se jmenovat Rise of the Beasts. Kromě klasických Autobotů a Decepticonů se v něm totiž budou rvát i Maximalové a Predaconi, tedy nový typ Transformerů, který se nemění v auta… ale ve zvířata. Odehrávat se film bude v 90. letech a opět tedy patrně popře chronologii celé série, jejíž první díly setkání mimozemských robotů s lidstvem prezentují jako historickou přelomovou událost. K čemu ale je naslouchání mytologii vlastního světa. Hlavně, když to sype.

Nicolas Cage (foto: archiv)

Cage chystá film jako prase

Mít během koronavirových restrikcí k dispozici razítko se rovnalo vlastnění farmy na lanýže. Tyto vzácné houby žijí pod zemí a používají se jako velice delikátní (a drahá) přísada do jídel, kterou hledají speciálně vycvičená prasátka. To určitě víte, a ví to i Nicolas Cage, který si za posledních několik let dokázal pěkně zprasit slibně nakopnutou kariéru. Jeho nejnovějším projektem se stane drama nazvané jednoduše Prase, pojednávající o stárnoucím poustevníkovi v oregonských lesích, který se jednoho takového lanýže lovícího pašíka vydává zachránit po jeho únosu. Minimalistické drama o žití v souladu s přírodou a nelítostném gastronimickém byznysu do amerických kin vstoupí 16. července, z českých distributorů s k filmu ale nikdo nehlásí.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video/audio: Totalfilm.cz, CinemArt © 2021