Zrcadla ve tmě: Novinka Šimona Holého soutěží ve Varech (teaser)

Obě letošní soutěže karlovarského festivalu mají výraznou českou účast. V sekci Na východ od Západu se představí drama mladého režiséra Šimona Holého Zrcadla ve tmě. Příběh tanečnice Marie a jejího přítele Františka, kteří se snaží zachránit svůj vztah nyní představuje první ukázku.

Tanečnice Marie (Alena Doláková) a její přítel František se snaží zachránit svůj vztah pomocí odpovědí na 36 otázek, díky kterým se podle vědců zamilujete do kohokoliv. Jenže čerstvě třicetiletá Marie má plnou hlavu jiných, mnohem důležitějších otázek. Má cenu pokračovat v kariéře, ve které nikdy nedosáhne vrcholu? Dokáže překonat svůj strach z průměrnosti a být se sebou spokojená? Přestane jí matka někdy mluvit do života? A hlavně – stojí její vztah vůbec za záchranu? Šimon Holý ve svém formálně výrazném celovečerním debutu přináší nebývale autentický pohled na vztahy, sny a starosti dnešních lidí okolo třicítky.

„Film Zrcadla ve tmě vznikl díky obrovskému nasazení celého štábu jako reakce na několik let čekání, během kterých se zdálo, že se nám za současných podmínek žádný film natočit nepodaří. Považuji za zázrak, že přesně po roce od první klapky se můžeme společně těšit z toho, že budeme mít premiéru právě v Karlových Varech,” říká Šimon Holý.

Film bude mít premiéru na podzim v distribuci společnosti Aerofilms.
-red-
foto/video: Aerofilms © 2021