Fotr dorazí do kin za měsíc, proč je Dominik moderní? (video)

Nová česká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana Deníček moderního fotra dorazí do kin už za měsíc. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se setkali Jiří Mádl a Tereza Ramba. Hlavní představitel nyní v novém videu představuje svou roli. Jeho schopnosti vychovávat děti komentuje jeho kolegyně Tereza Ramba. Do kin přijde Deníček moderního fotra 12. srpna.

Když se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči, domluví se, že Nataša jako úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, a nakonec musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

A co říká o představiteli Dominika Jirkovi Mádlovi jeho filmová partnerka a životní kamarádka Tereza Ramba?
„Jirka vždycky miloval děti. Myslím si, že jeho láska k dětem se prohlubuje a taky, že mu solidně začínají tikat hodiny a tenhle film ho totálně dodělal … Takže holky, držte si sukně!“ vzkazuje Tereza Ramba.

Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Ve filmu uvidíme řadu předních českých herců. Rodiče Dominika / Jiřího Mádla si zahrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši / Terezy Ramby  Lucie Benešová a Roman Zach. V roli Natašina nápadníka a Dominikova soka uvidíme Lukáše Hejlíka v jeho první filmové roli vůbec, dále také Lucii Polišenskou, Ivana Luptáka, Andreu Hoffmannovou, Roberta Jaškowa a v zásadní filmové roli bezejmenného taxikáře i autora literární předlohy Dominika Landsmana.

Film vznikl v produkci společnosti Fresh Lobster Ludvíka Marečka, koproducenty jsou společnosti Flamesite, CinemArt, Dana Voláková, Fénix Film a Redemptor.

-red-
zdroj: U. Donátová
foto/video: CinemArt, Fresh Lobster, Totalfilm © 2021