Nepřehlédněte

Total Week #27 – Rudá jedna, Rudý pět a nové filmové universum

Tento týden si zavzpomínáme na neustálé odsouvání premiér, řekneme si kdo napíše nové Star Wars, vyjmenujeme si s Dwaynem Johnsonem a Vinem Dieslem celou eskadru Rogue a krátce okomentujeme tržební kondici čerstvě otevřených kin. Vítejte u 27. shrnutí filmových novinek a přejeme fajn víkend.

Duna couvá před Bondem

Doby, kdy se všechny blockbustery masově odsouvaly, jsou doufejme již pryč, očekávaná Duna nicméně couvla ještě jednou. Tentokrát ustupuje o tři týdny, aby se scifi Denise Villeneuva nesežrala s bondovkou Není čas zemřít. V Americe tak do kin Duna vstoupí 22. října, u nás pak klasicky již o den dřív. Ještě před tím však budou mít šanci diváci festivalu v Benátkách, který by měl proběhnout na začátku listopadu.

Waltz a Dafoe na divokém západě

Christoph Waltz a Willem Dafoe si spolu zahrají ve westernu Dead for a Dollar, který bude vyprávět o lovci odměn a jeho pátrání po unesené ženě, která ovšem nalezena být nechce a trpí láskou okořeněným stockholmským syndromem vůči svému únosci. Scénáře a režie se ujme Walter Hill, známý milovník klasických westernů, který si své projekty pečlivě vybírá.

Christoph Waltz (foto: A. M. P. A. S. )

Rogue Squadron mají scenáristu

S výjimkou Rogue One nové celovečerní Star Wars pod taktovkou Disneyho fandy moc nepotěšily, oznámený film Rogue Squadron tedy vyhlíží spíše s obavami. Dočkat bychom se ho měli až na Vánoce 2023 a místo boje rodiny Skywalkerů, Jediů a Sithů by se měl soustředit na vesmírné piloty a jejich vesmírné bitvy. Zní to slibně, ale režijní angažmá patlalky Patty Jenkins, která stojí za oběma příšernými díly Wonder Woman, velké naděje nebudí. Snad jí tedy pomůže alespoň kvalitní scénář, který podle aktuálních zpráv napíše Matthew Robinson, který se stará už o pokračování Na hraně zítřka.

Rychlé a zběsilé tržby

Osmé Rychle a zběsile vydělalo za první víkend promítání skoro 100 milionů dolarů, aktuální devítka pak 70 milionů. Na první pohled je to docela velký pád, nicméně v kontextu pandemie jde o obrovský úspěch, který ukazuje, že na největší blockbustery se zkrátka chodí za velkým plátnem a diváci si to dobře vědí. Potrvá ještě dlouhé měsíce, než se kinodistribuce vrátí do původní formy, aktuální čísla ale ukazují pozitivní trend, protože aktuální třby řádení Dieslovy party jsou nejlepším výsledkem v amerických kinech od premiéry Vzestupu Skywalkera na Vánoce 2019. V Česku čísla i díky povolení prodeje občerstvení pomalu rostou také, tuzemskou komedii Matky např. navštívilo přes 50 000 diváků. Lide, choďte do kina.

The Rock jako… Santa?

Dost možná největší hvězda současnosti, jeden z nejlépe placených herců Hollywoodu a velký sympaťák Dwayne Johnson má roztočenou celou řadu projektů, a aktuálně se zřejmě kromě komiksáren od DC upsal dalšímu filmovému universu. Objevit by se totiž měl v akční vánoční komedii Red One, kterou si objednala streamovací služba Amazon Prime a která by měla nakopnou celou sérii, kde Johnson ztvární Santu Clause a po vzoru Avengers se bude na plátně potkávat s dalšími velkými hrdiny folkloru. No… Iron Manovi před rokem 2008 taky nikdo moc nevěřil. Upisování obrovských akčních hvězd rodinným blbinám po vzoru Arnolda Schwarzeneggera je zřejmě ale nevyhnutelným kariérním krokem všech svalovců. Kolega Diesel by Johnsonovi mohl vyprávět.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz, Vertical Entertainment © 2021

%d blogerům se to líbí: