Total Week #30 – Pomáda, zombíci a superhrdinové

Kulatý třicátý Total Week s sebou nese klasické oznámení hned několika prequelů, sequelů, rebootů a jejich režisérů a hlavních představitelů. Prequel dostává Pomáda, novinky oznamuje Marvel, chystají se další snyderovky a Batgirl našla představitelku.

Pomáda (1978)

Tell me more, tell me more

41 let po premiéře slavného muzikálu Pomáda v roce 1978 oficiálně vzniká její prequel s názvem Summer Loving. Letní romance je již dekády divadelním hitem po celém světě a původní film dodnes milují miliony fanoušků, je tedy hezké, že jim studio Paramount projektem určeným pro svou streamovací službu chce udělat radost. Ti se tak mohou těšit na první setkání Dannyho a Sandy, sedmdesátníci John Travolta a Olivia Newton-John se v jejich rolích nicméně pravděpodobně již neobjeví a střihnou si spíše menší čestné cameo.

Novinky u Marvelu

Zatímco v kinech ještě jakž takž válčí Black Widow a fandové se pořád zpamatovávají z konce Lokiho, Kevin Feige už láká na další marvelovské projekty. Oficiálně tak přislíbil, že se v budoucnu dozvíme, co se dělo s Natashinou špionskou rodinou během Thanosova lusknutí a že by v budoucnu na plátně moc rád viděl souboj Red Guardiana s novopečeným Captainem Americou a potvrdil, že seriálů Hawkeye a Miss Marvel se dočkáme ještě letos před Vánoci, fandy tedy po delší nucené pauze čekají komiksové žně. Kromě toho Marvel oznámil jméno režiséra rebootu upírského zabijáka Bladea s Maherashou Alim v hlavní roli, o kterém se ví už od předloňského Comic Conu. Od té doby by se ve fanoušcích komiksů krve nedořezal, a napjatě čekali jakékoli zprávy o příběhu nebo tvůrčím týmu. Tento týden jsme se dozvěděli, že krájení upírů se chystá režisérsky kočírovat dosud neznámý Bassam Tariq, který za sebou má prozatím pouze raperské drama s Rizem Ahmedem. Marvel tedy znovu dává šanci začínajícím tvůrcům, což je určitě sympatická strategie.

Last of Us překvapilo rozpočtem

Jestli máte Playstation a ještě jste nehráli postapokalyptický horor Last of Us, urychleně to napravte. Dvojice těsně provázaných her nabízí lepší příběh a lépe napsané postavy, než leckterý kinofilm, a HBO už několik měsíců pilně pracuje na seriálové adaptaci. Tento týden jsme se dozvěděli, že desetidílná první série disponuje slušným rozpočtem 10 milionů dolarů, což je štědřejší suma, než kterou dostali na práci tvůrci poslední řady Hry o trůny. HBO projektu tedy zřejmě věří a nešetřilo na něm, což i v nás vzbuzuje opatrné naděje, že se do roka a do dne dočkáme jedné z prvních vydařených videoherních adaptací.

Last of Us

Armáda Snyderovek

Nedávno jsme v Total Weeku informovali, že Armáda mrtvých od Zacka Snydera se dočká prequelu Armáda zlodějů, o který sice asi nikdo na světě nestojí, ale dočkáme se ho i tak. Snyder aktuálně pro Netflix vyvíjí sci-fi odvar Hvězdných válek s názvem Rebel Moon, hned po něm se nicméně podle aktuálního oficiálního oznámení pustí do plnohodnotné dvojky své zombie taškařice, která sice byla rozmazaná a smlsli si na ní jak kritici, tak diváci, čísla ale udělala pěkná. Tak jako tak, za pár let si dáme repete.

Leslie Grace

Batgirl našla představitelku

Jestli něco na diváky většinou nefunguje, jsou to ženské verze oblíbených mužských hrdinů. Namísto originálních příběhů s dobře napsanými ženskými postavami jsme tak museli protrpět Krotitelky duchů, Debbie a její parťačky nebo třeba seriálovou Batwoman, která je soudě podle ohlasů v databázích vyloženě k smíchu. Uvidíme tedy, jak dopadne filmová Batgirl, na které režiséři posledních Mizerů pracují už nějakou dobu a která tento týden konečně našla svou představitelku. Netopýří masku v projektu určenému exkluzivně pro HBO Max tentokrát navlékne nepříliš známá Leslie Grace, kterou si můžete pamatovat (ale spíš nepamatujete) z nepříliš úspěšného muzikálu In The Heights.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm, Falcon, archiv, Sony © 2021