Jákl ve Varech ukázal první střípky z Žižky, diváci si ale budou muset počkat (rozhovor)

Petr Jákl, režisér, producent a bývalý kaskadér, který čím dál víc zapouští kořeny v mezinárodních projektech, ve Varech několika novinářům představil teaser na očekávaný historický thriller Jan Žižka. V dosud nejdražším tuzemském snímku, který vzniká již dlouhou řadu let, se objeví kromě Bena Fostera v hlavní roli i Michael Caine, který z Varů před několika hodinami odletěl. Ještě předtím se ale stihl účastnit soukromé projekce v hotelu Thermal, kde se na dokončovaný snímek spolu s několika málo vyvolenými kolegy podíval.

S Petrem Jáklem jsme si v rozhovoru na terase Thermalu popovídali třeba o tom, jaká byla jeho cesta od kaskadérství k režisérství, ale i jaké to je mít kámoše v Hollywoodu, jak Michaela Caina do svého filmu sehnal a proč ještě nemůže pustit ukázku z Jana Žižky na veřejnost. My ji viděli, ale vzhledem k tomu, že Petr je vyšší než všichni naši redaktoři dohromady, nic vám pochopitelně nemůžeme vyzradit – snad jen kromě toho, že hotový materiál působí opravdu světovým dojmem a místy připomene třeba seriálové Vikingy.

Jan Žižka (foto: Bioscop)

Jan Žižka by měl vstoupit do kin v první polovině příštího roku. Podle dnes představených novinek by navíc součástí projektu měla být obrazová kniha, videohra pro PC a nové konzole a aplikace s rozšířenou realitou pro chytré telefony.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, Bioscop © 2021