Koho hraje Jiří Mádl? Kdo je skutečný “FOTR”? Deníček moderního fotra je v kinech

Očekávaná filmová adaptace knižního bestselleru Dominika Landsmana Deníček moderního fotra právě vstoupila do našich kin. Kdo je skutečný fotr? A koho ještě tvůrci zvažovali do hlavní role? A proč nakonec zvítězil Jiří Mádl? Na to odpoví video s autorem knižní předlohy. Hlavní role v nové komedii kromě Jiřího Mádla ztvárnili Tereza Ramba, Lukáš Hejlík, Pavla Tomicová, Lucie Benešová, Roman Zach nebo Ondřej Malý. Film je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Když se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči, domluví se, že Nataša jako úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, a nakonec musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování.

Film vznikl v produkci společnosti Fresh Lobster Ludvíka Marečka, koproducenty jsou společnosti Flamesite, CinemArt, Dana Voláková a Fénix Film.
Deníček moderního fotra do kin uvádí CinemArt.

-red-
foto: Vojtěch Resler
video: Fresh Lobster, Totalfilm Media, CinemArt © 2020