Martha Issová o Daně Zátopkové: Měla jsem štěstí se s Danou potkat (video)

Už v pátek 20. srpna otevře Zátopek 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Příběh jedinečné sportovní legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka pak vstoupí do kin 26. srpna. Film je nejen vzrušujícím vyprávěním o mimořádných sportovních úspěších Emila Zátopka, ale také příběhem celoživotní lásky Emila a Dany Zátopkových. Oštěpařku a olympijskou vítězku Danu Zátopkovou hraje Martha Issová. V následujícím videu prozrazuje víc o roli i samotné Daně Zátopkové.

„Před začátkem natáčení se snažím neobávat ničeho, ale u tohoto projektu se mi to úplně nepodařilo a vstupovala jsem do něj lehkým knedlíkem v krku. Bylo to dané především tím, že jsem poprvé hrála někoho, kdo skutečně žil. Navíc Dana Zátopková v době, kdy jsme film začali točit, byla ještě naživu, takže jsem měla obavy především z jejího pohledu na celou věc,“ vzpomíná Martha Issová.

Nejen Václav Neužil, ale také Martha Issová musela projít náročným tréninkovým procesem. „Ono není zas tak důležité, jak daleko dohodím, ale aby technika hodu byla uvěřitelná,“ říká Martha Issová. S přípravou jí pomáhal nejen oštěpařský kouč Rudolf Černý, ale také olympijská vítězka Barbora Špotáková. A radou přispěla i sama Dana Zátopková, která Marthě připomněla nepsaný oštěpařský zákon: nevypadat u hodu jako zlomená lilie.

Film byl natočen v produkci Kryštofa Muchy a Davida Ondříčka ve společnosti Lucky Man Films. Koproducenty jsou mimo jiné i Česká Rozhlas a televízia Slovenska nebo Barrandov Studio.

Film uvede do kin 26. srpna společnost Falcon.

-red-
zdroj: U. Donátová
foto/video: Lucky Man Films © 2021