Martin Šulík: Náš film je i o tom, že přes sebe samého nevidíme ty druhé (video)

47. Letní filmovou školu v Uherském Hradišti otevřela nová komedie Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima. Film s Miroslavem Krobotem, Oldřichem Kaiserem, Zuzanou Krónerovou, Alexandrou Borbély nebo Táňou Pauhofovou vejde do českých kin už ve čtvrtek 12. srpna. Po uvedení filmu jsme si povídali s režisérem Martinem Šulíkem a producentem Rudolfem Biermannem. Podívejte se na video.

“Náš hlavní hrdina je donucen bilancovat svůj život a lidé jemu blízcí věci okolo něj hodnotí jinak, než on sám. A myslím, že o tom zpětném ohlédnutí ten film je. A také o tom, že často přes sebe samého nevidíme na ty druhé…,” prozrazuje renomovaný režisér Martin Šulík.
Producent Rudolf Biermann režiséra doplňuje: “Ten film je velmi lidská a vtipná záležitost, která je ale velmi hluboká a je třeba se na ni koncentrovat. Pro diváky, kteří jsou ochotní se dívat na film i jinak než s “buráky”, tak ti si podle mne přijdou na své.”

Šulík se pak zamyslel nad dříve samozřejmou možností setkat se s diváky bezprostředně po projekci svého filmu: “Víte, když jsme točili film před pandemií, tak jsme možnost potkat se s diváky brali jako samozřejmost. Teď, když byly ty kina zavřená, je ten kontakt strašně vzácný. A Letní filmová škola je v tomhle zvláštní, jsou tu lidé, kteří chtějí vidět ty filmy a dokonce si o nich chtějí povídat…”

Muž se zaječíma ušima je tragikomedií o muži, kterému se život převrátí vzhůru nohama ze dne na den, ale i vyprávěním o našich představách o životě a o tom, jak někdy mohou být mylné a zároveň smutné i komické.
Josef (Miroslav Krobot) je spisovatel, který jednoho dne získá nečekanou schopnost – mimořádný sluch v podobě zaječích uší. Ten mu umožňuje výborně slyšet nejenom hlasy dalších lidí, ale především jejich myšlenky… Střet cizích a vlastních představ o sobě samém otevře Josefovi oči. Když mu pak jeho mladá přítelkyně Katka (Alexandra Borbély) oznámí, že s ním čeká dítě, Josef ví, že je to jeho poslední šance, jak si uspořádat dosavadní život. Rozhodne se s ní oženit a narovnat rodinné vztahy…
-red-
foto/video: Totalfilm Media, Bioscop © 2021