Hans Zimmer o hudbě v Duně: Chtěl jsem to dělat za každou cenu (video)

Hudbu k očekávanému sci-fi spektáklu režiséra Dennise Villeneuva Duna napsal Hans Zimmer. Jeho cesta ke komponování skladeb k Duně byla velmi přímočará, oslovil ho sám režisér. Slavný hudební skladatel neváhal ani minutu: „Ptal jsem se Hanse Zimmera, jestli četl knihu a on odpověděl, že patří k jeho nejoblíbenějším,“ prozradil Villeneuve.
Jak oba tvůrci k hudebnímu doprovodu slavné knižní adaptace přistupovali? Odpověď najdete v následujícím videu.

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření – melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají?

Duna se superhvězdným obsazením v čele s Timothéem Chalametem, Rebecou Ferguson, Joshem Brolinem, Zendayou, Javierem Bardemem, Davem Bautistou nebo Stellanem Skarsgårdem zamíří do českých kin 21. října.
-red-
foto/video: Vertical Entertainment, Totalfilm Media © 2021