Total Week #38 – Atomovka, Hawkeye, Warrior a reakce na druhého Venoma

Tento týden jsme se dočkali zajímavých novinek o chystaném projektu Christophera Nolana, oznámení nečekaného pokračování jedné osmdesátkové komediální blbiny a hned několika seriálových spin-offů velkých filmových značek.

Christopher Nolan na place Dunkerku (foto: archiv)

Stává se smrtí, ničitelem světů

Tenet, prozatím nejnovější film Christophera Nolana, v pandemií zkoušených kinosálech velkou parádu neudělal. Obdivovaný režisér se následně nepohodl se studiem Warner Bros., do té doby zaštiťujícím všechny jeho snímky, když sáhlo po kontroverzním řešení paralelních premiér v kinech i online. Režiséra proslulého svou láskou ke stříbrnému plátnu se následně pokusil ulovit streamovací gigant Netflix, ale zřejmě neúspěšně. Nolanův nový projekt totiž vznikne pod křídly studia Universal.

Námětem by se měl stát příběh projektu Manhattan a vědce J. Roberta Oppenheimera, jednoho z vědců odpovědných za vznik atomové bomby a autora slavného výroku: “Now I am become Death, the destroyer of worlds.” Ten bychom ve filmu mohli slyšet z úst herce Cilliana Murphyho, který s Nolan pracoval již několikrát a který údajně jedná o hlavní roli.

Nezbývá než doufat, že Nolan, který je známý svou prací s praktickými efekty a snahou minimalizovat ve svých filmech použití počítačových triků, pro zachycení výbuchu atomovky přeci jen sáhne po CGI. Dozvědět bychom se to měli do tří let.

Dvojčata (1988)

Trojčata

Pamatujete na osmdesátkovou komedii Dvojčata, kde si nepravděpodobné sourozence zahráli Danny DeVito a Arnold Schwarzenegger? Před lety se jednalo o přípravách pokračování, kde by se jako třetí bratr objevil Eddie Murphy, z projektu ale nakonec sešlo.

Námět se podle zpráv z tohoto týdne zjevně oprášil, protože k natočení dvojky by přeci jen dojít mělo – akorát místo Murpheyho v roli afroamerického bratra dorazí komik Tracy Morgan. Arnoldovi je aktuálně 74 a DeVitovi 76, bude tedy zajímavé sledovat, jak tvůrci jejich další rodinnou taškařici pojmou. K režii se po třiceti letech vrací komik Ivan Reitman, natáčet by se mělo začít po Novém roce.

Batman vs. Superman Úsvit spravedlnosti (foto: Vertical Entert.)

Další netopýr na obzoru

Warneři k chystanému Batmanovi s Robertem Pattinsonem chystají celou řadu spin-offových seriálů – třeba o gothamských policistech, možná o Catwoman a podle aktuálních zpráv se spekuluje i o projektu se záporákem Tučňákem ztvárněným k nepoznání namaskovaným Colinem Farrellem. Herec, který se údajně ve filmu objeví jen na několik minut, zatím na nabídku nekývl, bez jeho účasti by ovšem projekt nedával sebemenší smysl.

Ve všech batmanovských projektech se pomalu, ale jistě vaří pořádný guláš, protože se odehrávají hned v několika oddělených universech. V chystané Batgirl od režisérů třetích Mizerů by se totiž překvapivě měl objevit herec J. K. Simmons, který v obou verzích Justice League hrál komisaře Gordona. Film tak pravděpodobně bude součástí světa Batmana s tváří Bena Afflecka.

A do toho stále přesně nevíme, jak s tímhle vším zamíchá chystaný Flash, který by měl hranice filmových vesmírů DC rozmazávat.

Warriors

Sportovní drama Warrior o souboji dvou bratrů Tommyho a Brandona z roku 2011 se stal kultem a taky jedním z projektů, který pořádně nakopl kariéru nařáchlého bijce Toma Hardyho. Jako každý úspěšný projekt je potřeba ho pořádně podojit, k desátému výročí se tedy dočkáme zhruba pětidílného seriálu s názvem Warriors, který naváže na myšlenky původního filmu a bude sledovat osobní příběhy nových zápasníků z různých prostředí.

O sociální komentáře originálu bychom neměli přijít, zároveň se seriál sveze na vlně popularity tématu MMA a bojových umění, které nyní zažívá v pop kultuře obstojnou renesanci.

Venom sbírá spokojené reakce

Druhý Venom si odbyl první projekci pro fanoušky a jak tomu už tak bývá, internet se zahltil nadšenými reakcemi. Ty obvykle po masovém uvedení trochu chladnou, i tak je ale pozitivní, že se nové skopičiny zubatého monstra navzdory mládeži přístupnému ratingu i podezřele krátké stopáži cca 90 minut líbí.

Diváci mluví o zběsilém tempu, což vzhledem k délce filmu příliš nepřekvapuje, hlavně se ale chválí akce a vyšinutý Woody Harrelson jako záporák Carnage. Zcela zásadní by měla být potitulková scéna, kterou vám ze spoilerových důvodů nebudeme popisovat.

Napovíme ale, že režisér Andy Serkis se v nedávném rozhovoru rozpovídal o tom, že setkání Venoma a Spider-Mana je pouze otázkou času.

Hawkeye se dočkal prvního traileru

Lučištník s tváří Jeremy Rennera je jedním z mála Avengerů, co se nedočkal vlastního filmu, o Vánocích ale dorazí v seriálu na Disney+. Ten se tento týden dočkal zábavného traileru, který překvapuje svátečním laděním, situováním děje do zasněženého New Yorku nebo třeba muzikálem o Stevu Rogersovi.

Hawkeye se v seriálu bude muset vypořádat se svou temnou minulostí a masakrováním zločinců během pěti let po Thanosově lusknutí a zmizení jeho rodiny. Když se objeví samozvanec nosící jeho roninskou masku, zjistí, že se pod ní ukrývá lučištnice Kate Bishop, dívka, která se v komiksech stala jeho avengeří nástupnicí.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, Disney+, Sony, Falcon, Vertical Entert., Universal © 2021