Trailer nového Matrixu je tady, herci se vrací do ikonických rolí (video)

Režisérka Lana Wachowski, která spolu se svou sestrou Lilly před dvaceti lety redefinovala žánr trilogií Matrix, se vrací s dlouho očekávaným čtvrtým dílem, který je zároveň soft-rebootem celé série a který je prvním dílem kompletně točeným na digitální kamery. Matrix Resurrections po týdnu namlsávání fanoušků kreativními webovkami a teaserech s ikonickými pilulkami představuje první oficiální trailer.

Kromě Keanu Reevese a Carrie Anne-Moss, kteří se vrací do ikonických rolí Nea a Trinity z původní trilogie, se můžeme těšit ještě na návrat Jady Pinkett Smith, která se v pokračováních objevila jako členka Odboje Niobe. Jinak jim bude asistovat řada nováčků, jako Yahya Abdul-Mateen II patrně jako mladší verze Morphea, Jessica Henwick z Iron Fista a další.

Keanu Reeves v prvním Matrixu

Trailer se zdá být totožný s tím, který dle jejich popisu viděli účastníci prezentace CinemaCon v Las Vegas pod přísným zákazem nahrávání před dvěma týdny. Neo si na události prvních tří filmů nepamatuje a jako terapeut mu se zmatkem v hlavě pomáhá psychiatr Neil Patrick Harris. Rozvzpomínávat by se měl začít až po znovushledání s milovanou Trinity, načež se dočkáme návratu modrých pilulek, ikonického doja, kde se Neo učil s Morpheem kung-fu, vracení kulek k nepřátelům a další povědomé výjevy. Akce působí svěže a moderně, zároveň je ale navzdory absenci nazelenalého nádechu přítomen povědomý matrixovský feeling.

Matrix Resurrections

Za kamerou Laně Wachovské asistovali tvůrci, kteří spolupracovali na netflixovském seriálu Sense8. Štáb na sebe v průběhu natáčení několikrát upozornil veřejnost a média, např. když v San Franciscu hlasitým natáčením zburcoval několik místních k psaní popuděných stížností na radnici nebo když v průběhu nejtvrdšího lockdownu natáčení veliké taneční scény v Berlíně údajně využil jako příležitost ke své dotočné party.

Film by měl vstoupit do českých kin 14. prosince v distribuci Vertical Entertainment.

-red-
foto/video: Vertical Entertainment © 2021