Nepřehlédněte

Trailer nového Matrixu je tady, herci se vrací do ikonických rolí (video)

Režisérka Lana Wachowski, která spolu se svou sestrou Lilly před dvaceti lety redefinovala žánr trilogií Matrix, se vrací s dlouho očekávaným čtvrtým dílem, který je zároveň soft-rebootem celé série a který je prvním dílem kompletně točeným na digitální kamery. Matrix Resurrections po týdnu namlsávání fanoušků kreativními webovkami a teaserech s ikonickými pilulkami představuje první oficiální trailer.

Kromě Keanu Reevese a Carrie Anne-Moss, kteří se vrací do ikonických rolí Nea a Trinity z původní trilogie, se můžeme těšit ještě na návrat Jady Pinkett Smith, která se v pokračováních objevila jako členka Odboje Niobe. Jinak jim bude asistovat řada nováčků, jako Yahya Abdul-Mateen II patrně jako mladší verze Morphea, Jessica Henwick z Iron Fista a další.

Keanu Reeves v prvním Matrixu

Trailer se zdá být totožný s tím, který dle jejich popisu viděli účastníci prezentace CinemaCon v Las Vegas pod přísným zákazem nahrávání před dvěma týdny. Neo si na události prvních tří filmů nepamatuje a jako terapeut mu se zmatkem v hlavě pomáhá psychiatr Neil Patrick Harris. Rozvzpomínávat by se měl začít až po znovushledání s milovanou Trinity, načež se dočkáme návratu modrých pilulek, ikonického doja, kde se Neo učil s Morpheem kung-fu, vracení kulek k nepřátelům a další povědomé výjevy. Akce působí svěže a moderně, zároveň je ale navzdory absenci nazelenalého nádechu přítomen povědomý matrixovský feeling.

Matrix Resurrections

Za kamerou Laně Wachovské asistovali tvůrci, kteří spolupracovali na netflixovském seriálu Sense8. Štáb na sebe v průběhu natáčení několikrát upozornil veřejnost a média, např. když v San Franciscu hlasitým natáčením zburcoval několik místních k psaní popuděných stížností na radnici nebo když v průběhu nejtvrdšího lockdownu natáčení veliké taneční scény v Berlíně údajně využil jako příležitost ke své dotočné party.

Film by měl vstoupit do českých kin 14. prosince v distribuci Vertical Entertainment.

-red-
foto/video: Vertical Entertainment © 2021

%d blogerům se to líbí: