Nepřehlédněte

Česká premiéra dokumentu Let viny se odehraje na festivalu v Jihlavě (trailer)

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava uvede v rámci svého 25. ročníku světovou premiéru časosběrného dokumentu režisérky Terezy Tary Let viny. Diváci budou mít možnost osobní příběh o uzdravení a sebepoznání zhlédnout v pátek 29. 10. od 20 hodin v soutěžní přehlídce Česká radost, která představuje prestižní výběr českých dokumentů a oslavuje český film v jeho různosti v objevování nových témat.

Tereza Tara se ve svém poetickém snímku vydává na cestu sebepoznání, aby uzdravila své nemocné ledviny. Setkává se s lékaři a terapeuty, kteří jí pomáhají pochopit příčiny jejího zdravotního stavu. Brzy si uvědomí, že stav jejího těla je odrazem její psychiky a slabé ledviny jsou výsledkem neharmonických vztahů.

Pokud přijedete na festival, budete pravděpodobně svědky toho, jak se autorka setkává sama se sebou, s ženskými archetypy a stínovými tématy, jako je vina a nevinnost, moc a nemoc, nevěra a důvěra a partnerství a mateřství. Tvůrci vzkazují divákům, že se na ně moc těší.

Let viny (foto: Gnomon Production)

„Dospěla jsem k tomu, že to, co dělám, se jmenuje celostní kinematografie. Ve většině případů totiž zahrnuje všechny aspekty života – ty, které sleduju, mě samotnou, která pozoruje, a široké spektrum souvislostí, které jsou pro mě důležité,“ říká režisérka i hlavní aktérka Tereza Tara.

-red-
zdroj: Barbora Suchyňová
foto/video: Gnomon Production © 2021