Nepřehlédněte

Video: Jak se dabovala Addamsova rodina 2? Ve studiu s českou Morticií

Dabuji Morticii, která je neuvěřitelně distinguovaná, strašně klidná a pohodová a snad nikdy se nerozčiluje. To společného nemáme,“ směje se Zuzana Ďurdinová, která se už podruhé ujala jedné z hlavních dabingových rolí v animovaném restartu řádění strašidelné rodinky pro nové tisíciletí.

Zuzka má zvláštní, charakteristický hlas. Mnohdy se nemůžeme rozhodnout, jestli má dabovat zle, drsňácky, nebo projevit něco z milosti, kterou v sobě nosí ve skutečnosti,“ vysvětluje její obsazení Kateřina Březinová, která vznik české lokalizace v pražském studiu LS Production režíruje. Přesně jako Morticie zvládá takový ten vtipně aristokratický projev. V originále ji dabuje Charlize Theron, která sama hraje záporačky i klaďačky, a Zuzka má podobný rejstřík.

Režisérka českého znění Kateřina Březinová a zvukový mistr Filip Mošner

Právě dabing se stal jedním z taháků animovaného rebootu Addamsovy rodiny, která se na obrazovkách objevovala v různých verzích už od 60. let. Morticiina manžela Gomeze v originále dabuje Oscar Isaac, jako jejich děti můžeme slyšet čím dál oblíbenější Chloë Grace Moretz a Finna Wolfharda. Česká verze zvučnými jmény a hlasy také nešetřila, Zuzaně Ďurdinové tak sekunduje Martin Písařík, Aleš Procházka nebo Viktor Dvořák.

Na Addamsově rodině mám ráda ten netypický, morbidní, částečně až absurdně naivní humor. Tenhle díl je velmi vtipný, je v něm spousta nenápadných pomrknutí i na starší diváky,“ láká režisérka na animák, který vstupuje do kin při příležitosti Halloweenu 28. října. Addamsovi se v něm vydávají na letní roadtrip napříč Spojenými státy a svou přítomností terorizují návštěvníky několika ikonických tamních památek.

-red-
foto/video: Forum Film, Totalfilm Media © 2021