Jak zachránit vztah? Jedině objetím! Kurz manželské touhy míří do kin (video)

Do českých kin ve čtvrtek 28. října zamíří nová česká krimi komedie Kurz manželské touhy. Na svědomí ji mají tvůrci Teorie tygra nebo právě vysílaného seriálu ČT Osada. Radek Bajgar se scenáristkou Mirkou Zlatníkovou napsali a natočili film pro partnerské dvojice se smyslem pro humor. V následujícím videu představují herci svoje postavy. Novinku zdobí herecká účast Vojtěcha Kotka, Jiřího Bartošky, Lenky Vlasákové, Stanislava Majera, Radka Holuba, Jany Plodkové, Lucie Siposové nebo Petry Nesvačilové.

Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě.

Režisér Radek Bajgar (Teorie tygraTeroristka) divákům vzkazuje: Někdo svobodu potřebuje víc, někdo míň, někdy je to žena, jindy muž. Na ženy víc tlačí pitomé stereotypy, společnost, tradice, takže se jim obtížněji vzdoruje. V této situaci je i hlavní hrdinka filmu.

Film Kurz manželské touhy uvede do kin distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Petr Erben, vyrobila ho společnost Logline Production v koprodukci s Českou televizí a CinemArtem.

-red-
zdroj: P. Slavík, A. Aronová 
foto/video: Logline Production, CinemArt © 2021