Klan Gucci nabízí balík hereckých hvězd, Lady Gaga hraje vražedkyni

Do kin už ve čtvrtek 25. listopadu zamíří novinka Ridleyho Scotta o světoznámé rodině Gucci. V hereckém obsazení dramatu Klan Gucci nechybí zvučná jména jako Al Pacino, Jared Leto, Adam Driver, Salma Hayek, Jeremy Irons a také hudební ikona Lady Gaga. Z té se v posledních letech stala herecká superhvězda. Svoje umění potvrdila fenomenálním úspěchem hudební romance Zrodila se hvězda a v novince uznávaného režiséra na sebe strhává veškerou pozornost. Podívejte se na film o filmu.

Lady Gaga hraje Patrizii Reggianu, bývalou manželku Maurizia Gucciho, který stál v čele rodinného módního domu. Reggiana stála za vraždou svého bývalého manžela

Projekt od začátku provází nevole rodiny Gucci i samotné Reggiani, které se po manželově vraždě začalo přezdívat Černá vdova a byla odsouzena na 29 let ve vězení, byla ale propuštěna již v roce 2016 za dobré chování. Reggiani je údajně fanynkou Lady Gaga a její obsazení zpočátku uvítala, nicméně později zpěvačku silně zkritizovala za to, že s ní nikdy nevyhledala kontakt, což dle svých slov považovala za nezdvořilost a nerespektování její osoby.

Producenti filmu kritiku vzali na sebe a uvedli, že si nepřáli, aby se Gaga s odsouzenou vražedkyní stýkala a ta tak namísto toho při přípravě o ztvárňované ženě nakoukala a načetla řadu materiálů. Rodina Gucci mezitím zvažuje právní kroky proti údajné exploataci jejich rodiny za účelem zisku, vyčkává nicméně s rozhodnutím na dojmy ze zhlédnutého snímku. Ani oni, ani Reggiani by ze zisku film neměli vidět jediný dolar.

Gaga uvedla, že nejtěžší na roli Patrizie bylo dostat se do její hlavy. “Nejnáročnější bylo hrát vražedkyni,” řekla herečka. “Ale řeknu vám, že po dlouhé přípravě na roli a přečtení všech možných materiálů, jsem si uvědomila, že ví, že udělala velkou chybu. A bylo to velké trauma, které ji k této obrovské chybě dohnalo. Takže až půjdete na Klan Gucci, nebudete sledovat film o nějaké sexy zlatokopecké vražedkyni, ale o skutečné ženě, která se zamilovala a následně padla až na dno.”

Scott přípravné práce na snímku o pádu rodiny Gucci zahájil již v roce 2006, kamery se nicméně rozeběhly až po dotočení historického velkofilmu Poslední souboj, který do kin dorazil před měsícem.

Recenze ve čtvrtek 25. listopadu.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, Forum Film CZ/SK © 2021