Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Myši patří do nebe slaví další úspěch, český animák má nominaci na Evropskou filmovou cenu

Česká animovaný snímek Myši patří do nebe zaznamenal další významný úspěch. Po účasti na mnoha festivalech a vřelém přijetí od kritiky i diváků byl nominován na Evropskou filmovou cenu v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film. Jak to dopadne se dozvíme 11. prosince. Film mají na kontě Denisa Grimmová a Jan Bubeníček.

Úspěch filmu Myši patří do nebe okomentovali oba jeho režiséři: „Máme obrovskou radost, že se náš film už od premiéry v Annecy setkává se spoustou vstřícných reakcí. Je to velká odměna nejen pro nás, ale i pro všechny ty, kteří na filmu pracovali a dlouhodobě mu věřili. Moc nás těší, že se patrně podařilo tuto společnou energii předat divákům, že jim přináší radost. Nás to naplňuje nadějným pocitem, že všechna ta společná práce měla hlubší smysl.“

Producent filmu Vladimír Lhoták se k nim připojuje: „Nominace na cenu Evropské akademie je pro nás významným úspěchem a věříme, že to filmu pomůže se dostat ještě k více divákům na celém světě.“

Film Myši patří do nebe měl českou premiéru 7. října 2021 a divákům se s velkým úspěchem představil i na řadě tuzemských i zahraničních filmových festivalů. Světová premiéra proběhla na nejvýznamnějším festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy, cenu za nejlepší animovaný film získal na mezinárodním festivalu v Šanghaji. Ovace sklízel i doma na letošním Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm, kde obdržel Cenu diváků a zvláštní uznání poroty. Zvláštní uznání poroty film získal i na Zlín Film Festivalu v kategorii celovečerního filmu pro děti a hlavní cenu ve své kategorii si odvezl z Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mladé diváky Schlingel, který se konal v německém Chemnitzu, v Německu bodoval i na festivalu Lukas ve Frankfurtu, kde vyhrál hlavní cenu v kategorii filmů pro děti od 8 let. Polský festival Kino Dzieci film ocenil zvláštním uznáním Asociace artových kin, ve Francii film získal ceny za zvuk a nejlepší herecký výkon na festivalu Voix d’Étoiles a cenu mladé poroty na festivalu v La Roche-sur-Yon. Užít si jej mohli i diváci řady dalších velkých filmových festivalů, mezi nimiž nechyběly festivaly animovaných filmů Fantoche (Švýcarsko) a Animest (Rumunsko) nebo festivaly zaměřené na mladé filmové fanoušky Cinekid (Nizozemsko) a domácí Juniorfest. Stal se také součástí programů festivalů, jako jsou MFF Karlovy Vary či Tallinn Black Nights Film Festival.

Úvod k filmu Myši patří do nebe na Anifilmu 2021

Během letošního festivalu Anifilm byla v libereckém zámku zahájena i velká výstava loutek, filmových dekorací i výtvarných návrhů, která pokračuje až do konce roku a jmenuje se „Myši patří na výstavu„. Výstava bude následně v lednu 2022 pokračovat v zámku Chvaly nedaleko Prahy.

Film do českých kin uvedla distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Vladimír Lhoták, vyrobila ho společnost Fresh Films v koprodukci se společnostmi Les Films du Cygne, Animoon a CinemArt SK, dále na české straně Českou televizí – TPS Aleny Mullerové, DD Production a Studiem Barrandov.

-red-
zdroj: P. Slavík
foto/video: CinemArt © 2021

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast