Do kin míří Přání Ježíškovi – podívejte se, jak se natáčela vánoční romantika

Na sv. Martina vstoupí do českých kin nová česká romantická vánoční komedie Přání Ježíškovi. Film producenta Adama Dvořáka a režisérky Marty Ferencové vyniká kromě svátečních kulis i hvězdným hereckým obsazením. Tvůrci nyní zveřejňují pohled do zákulisí natáčení a lákají diváky na Richarda Krajča, Elizavetu Maximavou, Hanu Vagnerovou, Evu Holubovou, Jaroslava Duška, Jiřího Langmajera, Annu Polívkovou, Táňu Pauhofovou a další.

“Přání Ježíškovi je vánoční romantický film. Každý rok v období adventu chodí lidé do kin, divadel či usedají k televizním obrazovkám. Všichni si chtějí plnými doušky vychutnat atmosféru Vánoc, všichni si můžeme dovolit být sentimentální i popustit uzdu emocím.
A přesně takový je náš film,” říká jeho režisérka Marta Ferencová (Všechno nebo nic).

Největším úskalím loňského natáčení byl podle producenta Adama Dvořáka nedostatek sněhu: “Sehnat dostatek sněhu byl opravdu velký problém. Proto jsme také natáčeli v Josefově Dole, v Praze a v Brně už jsme museli dosypávat.  Náročné bylo natáčení i kvůli covidovým opatřením. Jednoznačně filmařská noční můra.  Všichni měli roušky, všichni byli opatrní, všechno se těžce shánělo… Ono těch úskalí bylo spoustu, kdybych sestavoval takový black list toho, co všechno se může pokazit, tak se nám skoro všechno opravdu přihodilo.”

Přání Ježíškovi (foto: Bioscop)

Režisérka láká do kin i na atmosféru, kterou se jí do filmu podařilo dle jejích slov dostat: “Chceme divákovi přinést co nejintenzivnější zážitek. Dokázali jsme obsadit jedny z nejlepších herců, kteří odvádí skvělé intenzivní a emotivní herecké výkony. Divákovi se zákonitě dostaví pocit, že vlastně postavy vlastně důvěrně zná a cítí se s nimi jako mezi přáteli. Zážitek z filmu už jen dokreslí dokonalé vánoční exteriéry plné světel a vánoční výzdoby. Vlastně úplně cítíme vůni purpury, jehličí a cukroví.”

Romantická komedie Přání Ježíškovi vstoupí do českých kin 11. listopadu.

-red-
foto/video: Movie, Bioscop, Totalfilm Media © 2021