Spider-Man: Bez domova – trailer ukazuje otevření paralelních světů a záporáky

Spider-Man: Bez domova je jedním z nejočekávanějších filmů posledních let. Fanoušci o něm diskutují s nebývalou vervou a internet se navzdory přísným tajnostem ze strany studia opakovaně plní různými uniklými záběry a fotkami. Sony ve spolupráci s Disneym oficiální informace pečlivě dávkují, zbrusu nový a dost možná poslední trailer ale ukazuje nejen otevření paralelních světů, ale i několik záporáků a Spider-Manův vztah s Doktorem Strangem.

O naznačeném rivalství s avengeřím kolegou nedávno Tom Holland, představitel Petera Parkera, upřesnil, že Strange rozhodně pro jeho postavu není dalším mentorem. Spider-Man se totiž v předchozích filmech prokázal jako velice schopný Avenger, což by Strange měl respektovat. Nový trailer pak rozvádí okolnosti ohledně kouzla, které mělo svět nechat zapomenou na Peterovu tajnou identitu, kterou v cliffhangeru na konci posledního filmu světu vyzradil Mysterio. Přátelství Strange se Spider-Manem už v traileru ale bere za své, když bojují o záhadnou krychli, která by měla být klíčem k uvěznění záporáků ze světů napříč předchozími pavoučími sériemi. Ti totiž v událostech původních filmů po konfrontaci se svými ztělesněními pavoučího muže neodešli po svých, zpátky domů se jim tedy pochopitelně nechce. Peter Parker tak čelí svědomí a morálnímu dilematu, a pokusí se zabránit Strangeovým pokusům poslat padouchy zpět na smrt.

Spider-Man Bez domova

Kromě velké porce již ukázaného Doktora Octopuse ze skoro dvacet let staré trilogie Sama Raimyho v traileru konečně vidíme i Green Goblina (v původním kostýmu i v nové verzi bez helmy) nebo Sandmana. Všechny tři pak ztvárňují původní herci Alfred Molina, Willem Dafoe a Thomas Haden Church, byť by měli ve filmu být digitálně omlazeni. Z „amazing“ filmů s Andrew Garfieldem pak dorazí Lizard ztvárněný Rhysem Ifansem a především Electro Jamieho Foxxe, který se oproti původní modré světlušce dočkal nejvíce vzhledových změn a jeho kostým jako by nyní vypadl přímo z komiksu.

Spider-Man: Bez domova

Všichni padouši by Hollandovi měli zatopit zejména v akčním finále na soše svobody, která nově nese štít Captaina Ameriky… a taky je obehnána spoustou lešení, které bylo opakovaně vidět v některých z nejzásadnějších uniklých materiálů. Nechcete-li si kazit překvapení, rozhodně je nehledejte. Sony s Disney se zřejmě hodně snaží, aby zážitek v kině byl co nejlepší a pokud možná bez spoilerů, za což jim patří palec nahoru. Nový trailer tak kromě záporáků dávkuje především temnou atmosféru a některé smutné osudové momenty, o kterých Holland rovněž nedávno mluvil v rozhovorech, největší esa si film ale evidentně šetří do kina.

Bez domova je završením celé pavoučí trilogie a Tom Holland vůbec poprvé za své působení u Marvelu nemá podepsanou smlouvu na další filmy, jsme tedy hodně zvědaví, jak se mu se střetem paralelních světů a z nich uniklým zástupem záporáků podaří vypořádat. A taky, jestli mu nepřijde někdo na pomoc…

Film uvede do našich kin Falcon 16. prosince.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Sony, Falcon © 2021