Total Week #45 – Tlusťoch Pratt, atomovka Downey a ježibaba Gadot

Tento týden je poznamenaný především novými rolemi pro hned několik oblíbených hereckých hvězd, ať už jde o Roberta Downeyho Jr., Gal Gadot, Anu de Armas nebo Chrise Pratta. Kromě toho se ale dozvíme i o datu premiéry první poloviny desátého dílu jisté telenovely. Vítejte u letos prvního listopadového Total Weeku.

Rychle a zběsile 8 (foto: CinemArt)

Rychle a zběsile se blíží další díly

Premiéra první části desátého dílu oktanové rodinné ságy Rychle a zběsile dorazí už v dubnu 2023. Těžko říct, kam se po vesmírném výletu všemocná auta Dieselovy party podívají tentokrát, ale ono je to skoro jedno. V mezičase tvůrci oznámili i počátky práce na pokračování spin-offu Hobbs a Shaw, který by měl být podle jeho hlavní hvězdy Dwayna Johnsona jakýmsi “protikladem“ k hlavní Dieslově sérii. Oba pánové na sebe už pár let dělají ramena a rádi si i poměřují pleš i bicepsy, takže těžko říct, co přesně tímto prohlášením bývalý wrestler a budoucí americký prezident myslel. Patrně půjde o komorní konverzační drama s Jasonem Stathamem, protože oba představitelé titulních rolí jsou svým jemným shakespaerovským herectvím pověstní.

Oppenheimer

Oppenheimer nabírá zajímavé kolegy

Chystaný film o Robertu Oppenheimerovi od Christophera Nolana nabírá do svého obsazení zajímavá herecká jména. Po boku Cilliana Murphyho v hlavní roli autora projektu Manhattan a vynálezce atomové bomby se objeví Matt Damon a Robert Downey Jr., který od smrti Tonyho Starka ne a ne zavadit o zajímavou roli. Nově jsme se dozvěděli, že film vzniká jako adaptace knihy American Prometheus, o rolích obou hereckých posil projektu zatím ale nic netušíme. Film bychom měli vidět v létě 2023.

Bondgirl a aférka s Johnem Wickem

Ana de Armas, kterou jsme nedávno mohli vidět v bondovce Není čas zemřít a která se příští rok objeví na Netflixu v životopisném snímku Blonde o ikonické krásce Marylin Monroe a v Česku natáčeném akčňáku The Gray Man, míří i do akčního světa Johna Wicka. Pravděpodobně se totiž objeví v hlavní roli jeho spin-offu Ballerina, příběhu jedné ze smrtonosně efektivních vražedkyň, které jsme mohli vidět už ve trojce s Keanu Reevesem. Film má po boku se seriálem o hotelu Continental s Melem Gibsonem v hlavní roli být jen jedním z několika plánovaných přírůstků do světa Johna Wicka, kterých se vedle regulérního čtvrtého dílu v příštích letech máme dočkat. Ballerinu zrežíruje Len Wiseman, tvůrce Underworldů nebo čtvrté Smrtonosné pasti, tak snad si zrovna ve spolupráci s akční kráskou vybere světlejší chvilku.

Ana de Armas ve filmu Není čas zemřít (foto: Forum Film)

Gal Gadot a jablíčka

Hraná adaptace klasické animované Sněhurky, režírovaná Markem Webbem, dost možná našla svou zlou královnu. Titulní princeznu, kterou si zahraje mladinká Rachel Zegler z chystaného muzikálu West Side Story, totiž dost možná potrápí samotná Gal Gadot. Ta se brzy objeví v chystaném netflixovském blockbusteru Red Notice, v hlavní roli velkofilmu Kleopatra a bohužel za pár let i ve třetím díle Wonder Woman, takže izraelská herečka je evidentně i přes dost diskutabilní vlohy a neschopnost udržet si přízvuk mezi scénami poslední dobou na roztrhání.

Gal Gadot jako Wonder Woman (foto: Vertical Entert.)

Pratt a role “proti typu”

Chris Pratt také o práci nemá nouzi, byť hollywoodští producenti se ho z nějakého důvodu rozhodli obsazovat do rolí animovaných tlouštíků. Z nepochopitelného důvodu se totiž má objevit nejen v titulní roli adaptace videoherního Maria, kde americký svalovec ztvární italského instalatéra hopkajícího po hlavách nejrůznější fauny, ale podle čerstvých zpráv i nadabuje lasagne požírajícího kocoura v chystaném animovaném rebootu kocoura Garfielda, kterému v minulosti hlas propůjčil Bill Murray a Vladimír Čech.

Chris Pratt a jeho proměna před pár lety

Na co se chodilo

Tržební výsledky za poslední víkend přesně odráží výsledky týdne předchozího. V prodlouženém volnu u nás stále kina ovládala Duna, která sice v návštěvnosti o třetinu spadla, i tak si ale připsala dalších 50 000 diváků a bez potíží se již i probojovala mezi deset letošních nejnavštěvovanějších filmů. Nadále v našich kinosálech paběrkují i stálice, jako je Venom, Karel se Šamponem, Tečkou, Prvokem i příjmením Gott, a dále pak Zátopek a Bond. Z dětských filmů si během Halloweenu překvapivě dobře vedlo pokračování animované Addamsovy rodiny, na kterou dorazilo přes 20 000 diváků. Děti a rodiče naopak vůbec nezaujal Rozbitý robot Ron ani Seal Team: Tým správných tuleňů. Diváky příliš do kin nenalákala ani česká novinka Kurz manželské touhy s Vojtěchem Kotkem a Jiřím Bartoškou.

Po celém světě mezitím pouštní sci-fi Denise Villeneuva vydělala přes 300 milionů dolarů, nepočítaje výsledky z HBO Max. Bond se konečně probojoval do čínských kin a začal střádat peníze i tam, kvůli covidu se mu ovšem bohužel nevede tak dobře, jak by studio doufalo. V tuto chvíli má vyděláno něco přes 600 milionů dolarů, což ale je na současnou dobu slušný výsledek. Kasovně se za mořem příliš nedaří ani hororu Paroží a bohužel ani skvělému thrilleru Poslední noc v Soho, který dorazí do našich kin až za pár dní. Příští týden si posvítíme na výsledky kosmické Marvelovky Eternals a budeme doufat, že trend klesající návštěvnosti z důvodu zhoršující se epidemiologické situace nenabere obrátky.

Na co jít do kina

Marvel přichází se svým dost možná dosud nejosobitějším filmem pod taktovkou vycházející režisérské hvězdy. Epický příběh Eternals se odehrává tisíce let a sleduje skupinu polobožských hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstarším nepřátelům lidstva, Deviantům. Byť napojení na širší svět MCU tentokrát trochu pokulhává a 160 minut stopáže bezesporu některé diváky utahá, Eternals v rukou oscarové režisérky Chloé Zhao vypadají i znějí krásně a flashbacky rozbíjené vyprávění rozhodně nenudí.

Nemáte-li na komiks náladu, zkuste zabrousit do programů okolních kin a podívat se po nenápadné české žánrovce Hrana zlomu se Štěpánem Kozubem, která ukazuje, že za málo peněz se dá natočit hodně muziky. Na tuzemskou produkci dost drsný, ojedinělý, výrazný film na hranici thrilleru a hororu je velice úsporný co do slov i stopáže, během svých 86 minut ale stihne velmi výmluvně odvyprávět příběh dvou extrémně nešťastných rodin, jejichž osudy se nešťastnou náhodou protnou tím nejhorším možným způsobem.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz