Branaghova Smrt na Nilu má trailer, Armie Hammer ve filmu zůstává (video)

Po šesti odkladech v průběhu dvou let společnost Disney konečně posílá do kin další adaptaci známé detektivky Agathy Christie Smrt na Nilu. Přestože se spekulovalo, že film režiséra Kennetha Branagha zamíří na Disney+ nebo Hulu, film v kinech uveden bude. Vyžaduje to smlouva, která je součástí fůze Disney se studiem 20th Century. Vražda v Orient expresu byla obrovským kasovním úspěchem a v celosvětových pokladnách vydělala více než 350 milionů dolarů.

Ve filmu zůstal Armie Hammer a nechybí ani na plakátu, což je stále přinejmenším překvapení, přestože společnost Disney už dříve avizovala, že ho ve filmu zřejmě nechá. Studio je známé apelem na firemní a rodinné zásady. Herec byl přitom nedávno obviněn ze sexuálního zneužívání.
V nově zveřejněném traileru je zřejmé, že se Disney pokusilo jeho výskyt minimalizovat, i když ne zcela vymazat. V celém dvouminutovém klipu se několikrát objeví, ale sotva pronese větu.

Armie Hammer byl po obvinění ze znásilnění a zneužití z Hollywoodu oficiálně vypoklonkován. Opustil film Jennifer Lopez Shotgun Wedding, thriller Billion Dollar Spy, seriál Paramount Plus The Offer i broadwayskou hru The Minutes. Výpověď dostal i od své agentury WME.

Smrt na Nilu (foto: Falcon)

Disney přitom mohla části filmu natočit znovu nebo Hammerovu roli přeobsadit, což by byl ne častý, ale ne bezprecedentní krok. V roce 2017 společnost Sony vyhodila Kevina Spaceyho z filmu Všechny prachy světa a zneuznaného herce nahradila Christopherem Plummerem. Společnost Disney však o těchto možnostech nikdy důrazně neuvažovala, protože by to kromě produkčních tahanic stálo desítky milionů dolarů. Rozsáhlé digitální úpravy by byly v podstatě nemožné, protože Hammer je jedním z hlavních mužských představitelů, a opětovné sestavení áčkového hereckého ansámblu by bylo vzhledem k omezením COVID-19 a nabitému rozvrhu šílenou výzvou, do které se nikomu nechtělo.

Smrt na Nilu (foto: Falcon)

Naštěstí není Hammer jedinou slavnou tváří ve filmu. Smrt na Nilu se soustředí na Branagha v roli slavného detektiva Hercula Poirota, který vyšetřuje vraždu mladé dědičky na palubě výletní lodi plující po Nilu. Vedle Hammera a Branagha se v hvězdném obsazení objeví Gal Gadot, Letitia Wright, Annette Bening a Russell Brand.

Snímek bude uveden do českých kin 10. února 2022.

-red-
foto/video: Falcon, 20th Century, Disney © 2021