První dojmy: Emily je opět v Paříži a nabízí další pohodovou podívanou

Jedny rozčiluje a druzí ji milují. Řeč je o hlavní hrdince populárního seriálu Emily in Paris z produkce Netflixu. Před rokem se mladá Američanka Emily, která pracovně přijíždí do Paříže, objevila poprvé na televizních obrazovkách a strhla na sebe lavinu pozornosti. Nyní se vrací v pokračování a její život je ještě spletitější než v první sérii. Jak se pokračování seriálu povedlo? A podaří se mu ospravedlnit jeho ne příliš dobře přijatou nominaci na ceny Emmy a Zlaté glóby?

Emily in Paris – II. řada (foto: Netflix)

Druhá série začíná tam, kde první skončila. Tedy po společné noci Emily a Gabriela. Ačkoliv většina příznivců seriálu tomuto páru fandí, tak způsob, kterým se Emily rozhodla vypořádat s tím, že se vyspala s bývalým přítelem své kamarádky, je jednou ze slabin příběhu. Chybuje každý, ale to, co nás posouvá, je schopnost přijmout odpovědnost za své činy. To se Emily nedaří a to, jak svou noc s Gabrielem před Camille tají je poněkud ponižující. Nerozhodnost Emily provází i v jejím profesním životě. Její pracovní vztah se Sylvií je sice lepší, ale za to se jí díky nerozvážnosti téměř podaří ztratit jednoho z nejvýznamnějších klientů Savoiru.

Emily in Paris – II. řada (foto: Netflix)

Děj seriálu diváky přenese i do prostředí mimo hlavní město Francie. Konkrétně do Saint-Tropez, kam Emily utíká před milostným trojúhelníkem s Gabrielem a Camille. Před odpovědností se snaží utéct také pomocí nové lásky. Tu najde v sarkastickém bankéři Alfiem. Mezi ním a Emily to jiskří a jejich vzájemné škádlení pomalu přerůstá v něco víc. Ale stačí to k tomu, aby Emily na Gabriela zapomněla?

Nová série má několik světlých stránek. Emily se nohama drží více při zemi a svůj život v Paříži bere více vážně. Francouzštinu sice stále neovládá, ale francouzských mravů pochytila už více než dost. V práci již tolik nejede na výkon a začíná chápat přednosti odpočinku a relaxace, kterých si Francouzi cení. Seriál dává také více prostoru její nadřízené Sylvii. Zatímco nové pokračování seriálu Sex ve městě značně selhává v zobrazování sexuality u žen nad 50 let, Sylvie vede pestrý milostný život a nedělá si s tím velkou hlavu. Její postava také ukazuje, že se současným trendům dá přizpůsobovat i ve vyšším věku, aniž by to působilo trapně.

I přes mnoho nových dějových linek a postav se seriál drží toho, co z něj udělalo hit. V říjnu 2020, kdy byla koronavirová pandemie na vrcholu, poskytla první série divákům antidepresivum v podobě přeslazené Paříže, kýčovitě barevných outfitů a naivní hlavní hrdinky. Tohoto modelu se drží i pokračování a v době, kdy svět straší nová mutace, přišla Emily jako na zavolanou. V seriálu koronavirus neexistuje a diváci tak mohou uniknout do světa bez roušek a dezinfekčních gelů.

Emily in Paris se za vysoké umění nikdy nevydávala a divákům přináší přesně to, co slibuje. Pohodový únik od reality, okouzlující záběry na Paříž a především zábavnou podívanou. Její nominace na jeden z nejlepších televizních pořadů nejspíše nadále zůstane nepochopená, ale na požitku z binge-watchingu tohoto seriálu to nic nemění.

Kateřina Slavíková, Totalfilm.cz
foto/video: Netflix © 2021