Štastný nový rok 2 má videoklip, do většiny kin dorazí už o týden dřív

Pokračování komediálního hitu Štastný nový rok dorazí do kin oficiálně 30. prosince, už od Vánoc jej ale bude promítat většina kin. Tvůrci novinky Šťastný nový rok 2 – Dobro došli nyní divákům představili hudební klip Vezmi si ma, v němž se sedmnáct slovenských a českých hereckých es jako Emília Vášaryová, Dagmar Havlová, Táňa Pauhofová, Jiří Bartoška nebo Ján Koleník baví během horečné svatební noci. Jeho autorem je hudebník a herec Slovenského národního divadla Daniel Fischer, člen kapely OJV (Orchester Jeana Valjeana).

Skladbu tvořil několik měsíců před natáčením filmu v době, kdy se se svou snoubenkou, herečkou Dominikou Kavaschovou, těšili na narození miminka. „Chtěl jsem takovou píseň, kterou by mohl s kytarou zahrát a zazpívat své partnerce kterýkoli muž ve chvíli, kdy se rozhodne vztah posunout na vyšší úroveň. Něco upřímného, a přitom ne patetického.  Aby to působilo mírně nemotorně, ne však trapně. Vtipně a pravdivě,“ vysvětluje hudebník a pokračuje: „Za konečnou podobou písně Vezmi si ma stojí i vynikající a talentovaný hudební producent a skladatel Adam I. Kuruc, díky němuž zní fantasticky.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Totalfilm.cz (@totalfilm.cz)

Ve středu večer se na nábřeží Vltavy, sešla herecká esa Dagmar Havlová, Jiří Bartoška a Ján Koleník, z bratislavského hotelu Sheraton se k nim připojili kolegové ze Slovenska – Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková, Anička Kadeřávková, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner. Filmové lásky a přátelé si na úspěch filmu připili netradičně, prostřednictvím internetového připojení.

Šťastný nový rok 2 (foto: Falcon)

„Doufáme, že se vám náš film Šťastný nový rok 2 bude líbit, protože nám se natáčení moc líbilo. Přejeme Vám Šťastný nový rok 2 v kinech – i po svátcích,“ přejí svým fanouškům a divákům.

Příběh je volným pokračováním úspěšného filmu z roku 2019. Začíná na Silvestra, kdy Marek (Ján Koleník) požádá Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama. Zatímco jedna z nich je momentálně bez partnera, druhá má okolo sebe hned dva soupeřící soky, a třetí manžela, který svou bezstarostností už doopravdy překračuje všechny hranice (v tomto případě dokonce hranice Schengenu). Všichni v podstatě nevědomky dělají všechno pro to, aby zamilované dvojici svatbu zkomplikovali, nebo je vlastním příkladem odradili, až natolik, že k ní skoro ani nedojde…

-red-
foto/video: Falcon, Totalfilm Media © 2021