Total Week #51 – Erotický thriller od Disneyho a návrat Eggsyho a Kick-Asse

Poslední letošní Total Week před vánoční pauzou, po které se vrátíme se speciálním dílem až na Silvestra, se nese ve znamení novinek ohledně projektů, na které se v nejbližších letech můžeme těšit… a nebo taky ne. Přejeme hezké čtení a hlavně hezký víkend i zbytek roku.

Denis Villeneuve (foto: archiv)

Režisér Duny chystá další sci-fi

Kanadský režisér Denis Villeneuve má se sci-fi bohaté zkušenosti. Kromě sofistikovaných Příchozích nebo návratem ke kultovnímu Blade Runnerovi je podepsaný i pod letošní Dunou a jejím chystaným pokračováním. Jakmile ho dotočí, vrhne se na adaptaci další velké žánrové klasiky. Villeneuovým dalším filmem se stane Setkání s Rámou z pera klasika Arthura C. Clarka. Příběh se odehrává po roce 2100, kdy lidstvo po nešťastné zkušenosti se zkázou severní Itálie po pádu meteoritu preventivně monitoruje cizí objekty blížící se k oběžné dráze, když se někde u Jupitera objeví podivný objekt provizorně pojmenovaný Ráma. Zajímavostí je, že film bude koprodukovat Morgan Freeman, možná si tedy ve snímku i sám zahraje. Premiéru můžeme čekat zhruba za tři, čtyři roky.

Kingsman: Zlatý kruh (foto: CinemArt)

Třetí Kinsgman a Kick-Ass se chystají na akci

Kingsman: První mise se do kin chystá už celou věčnost. Covidem prokletý prequel špionské série by měl konečně dorazit do kin v lednu, a první reakce zahraničních novinářů zní spokojeně. Režisér Matthew Vaughn se nyní rozpovídal o tom, že po okénku do počátku britské organizace se chce během příštího roku vrhnout i na regulérní trojku, která dopoví příběh Eggysho ztvárněného Taronem Egertonem. Přípravy eRkové magořiny by trochu mohl zkomplikovat přechod jejího domácího studia Fox pod křídla Disneyho, obliba série a její celkové finanční výsledky myšáka ale snad přesvědčí. Kromě Kingsmanů Vaugn údajně chystá i restart krvavé komiksárny Kick-Ass, se kterou prý režisér má velkolepě šílené plány, takže se máme na co těšit.

Oppenheimer sbírá zajímavé kolegy

O chystaném dramatu o tvůrci atomové bomby Robertu Oppenheimerovi režiséra Christophera Nolana jsme si už říkali několikrát, okolo projektu se však rojí stále zajímavější novinky ohledně jeho obsazení. Ke kromě již oznámenému Cillianu Murphymu v hlavní roli a jeho posile v Robertu Downeymu Jr. a Mattu Damonovi se totiž nyní přidává i herečka Emily Blunt, oscarový Rami Malek nebo čím dál oblíbenější Florence Pugh, která aktuálně v MCU přebírá štaci Black Widow. Nolan s rozrůstajícím se obsazením může bez okolků okázale machrovat a studio Warner Bros. pravděpodobně hořce lituje, že o spolupráci s populárním režisérem kvůli svému rozhodnutí uvádět filmy kromě do kin i rovnou na stream přišlo.

Christopher Nolan na place filmu Tenet

Disney a erotický thriller

O Aně de Armas mluvíme skoro každý týden, ale i tentokrát se vyrojily zajímavé novinky ohledně jednoho z jejích projektů. Tentokrát jde o erotické drama s Benem Affleckem Deep Water, které jsme původně měli vidět už vloni na podzim, po třech pandemických odloženích se ale nyní jeho plánovaná premiéra posunula na neurčito. Disney si zřejmě s po Foxu poděděným příběhem páru, který se vzájemně psychologicky terorizuje a následně se zamotá do série vražd, neví úplně rady. Výsledky podobných komornějších projektů v kinech navíc aktuálně přesvědčivé vůbec nejsou, film tak dost možná zakotví na streamovací službě Hulu, kam Disney uklízí svůj mládeži nepřístupný obsah.

Ana de Armas ve filmu Není čas zemřít (foto: Forum Film)


Na co se chodilo

Spielbergův vydařený a řemeslně zcela precizní remake kultovního muzikálu West Side Story to bohužel nebyl. Zámořský otevírací víkend s výsledky 10 milionů je vzhledem k síle značky i režisérova jména výsledek vyloženě k pláči. Ani u nás se filmu nedařilo, něco pod 3000 diváků je Spielbergův nejhorší tuzemský start v historii. Vzhledem k úspěchu žánru na streamu, kde nedávno zazářil třeba životopisný muzikál tick, tick… BOOM! s Andrew Garfieldem je zkrátka nevyhnutelné, že boomerské zpívánky se definitivně přidávají k filmům, které se ze stříbrných pláten odebírají na televizní obrazovky. Výsledky ostatních premiér minulého týdne ani nestojí za řeč. Velkolepým tržebním králem svátků ale i celého roku se tak nevyhnutelně a zaslouženě stane fantastický a očekávaný Spider-Man: Bez domova.

Filmový tip

Prohlášení Toma Hollanda, že Bez domova je jakousi Endgame pavoučích filmů, nebyly ani v nejmenším marketingovým cajdáním, ale beze zbytku vhodným přirovnáním. Vyvrcholení pavoučí trilogie v MCU je intenzivní, místy dost emotivní jízdou, která uspokojivě ukončuje několik roky otevřených kapitol a ve svém závěru slibně rozehrává jednu zcela novou. Chemie mezi hlavními protagonisty bezvadně funguje a Tom Holland roste ve skvělého herce. Spider-Man: Bez domova parádně balancuje šílené měřítko multidimenzionálních problémů, se kterými se hrdinové potýkají, výborně ale zvládá i svou osobnější a intimnější rovinu. Věrní fandové budou nejen díky řadě pomrknutí a odkazů nadšení.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, Falcon, Forum Film, Warner Bros., Marv © 2021