Nepřehlédněte

V létě ti řeknu, jak se mám: Ján Koleník si roli záporáka v novém filmu užíval (video)

Herec Ján Koleník si získal oblibu českých diváků díky úspěšnému televiznímu seriálu První republika. Už ve Valentýnském týdnu jej budeme moci vidět v kinech ve filmové komedii V létě ti řeknu, jak se mám. A možná bude pro mnohé překvapením, že tentokrát není vysloveným klaďasem! O své roli se rozpovídal v následujícím videu.

„Je to tajemný chlap, který se objeví vždy v té nejnevhodnější chvíli, co se týká života jiných. Chlap, který chce zabojovat a napravit svoji minulost,“ říká o postavě Davida z filmu V létě ti řeknu, jak se mám Ján Koleník a dodává: „Právě jeho záhadnost je přitvrzená tím, že je to vážná postava v komedii, ale ocitá se v úsměvných situacích. Zjednodušeně záporák, který je obhajitelný.“

On zpočátku působí jako jiný charakter, než se nakonec projeví, a to je vždy na postavě zajímavé,“ říká Ján Koleník.
Postava Davida nejenže se pokusí zasáhnout do života své dávné přítelkyně, ale má také důležitou roli v ochrance prezidenta, jehož hraje Jaroslav Plesl.

A co je podle oblíbeného slovenského herce hlavní myšlenkou celého příběhu?
„Dlouholeté přátelství a vztahy jsou pěkné téma pro film a dobře víme, co udělá s přátelstvím, když do něj vstupují různé druhy lásky,“ poodkrývá Ján Koleník jednu z linek filmu V létě ti řeknu, jak se mám.

„Přiznám se, že některé postavy jsem ušila na míru konkrétním hercům. Jankova postava je jednou z nich. Při psaní scénáře jsem od začátku věděla, že tohle je role přesně pro něj, takže vlastně ani nemohl odmítnout,“ směje se scenáristka Evita Twardzik.

Ján Koleník ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám

V hlavních rolích filmu, který stejně jako oba předchozí režírovala Marta Ferencová, se představí řada českých i slovenských herců – Tereza Kostková, Martin Hofmann, Jaroslav Plesl, Ondřej Sokol, Ján Koleník, Soňa Norisová, Simona Babčáková nebo Petra Vajdová. Hereckou sestavu doplní i rumunské herečky Andreea Vasile nebo Dana Rogoz.

Příběh mapuje životy party čtyřicátníků, kteří jsou kamarády od dětství a dodnes se potkávají, teď už spolu se svými rodinami. Po letech se ale začínají objevovat tajemství, která jejich životy navždy změní.  Ukazuje se, že být šťastný je docela dřina, ale důležité je, abychom se nepřestávali snažit. A i když v zimě ztrácíme naději, v létě si na otázku: Jak se mám? můžeme odpovědět: Jsem šťastná, jsem šťastný.

Komedie V létě ti řeknu, jak se mám bude mít premiéru v českých kinech 17. února.

-red-
foto/video: NUNEZ NFE © 2022

%d blogerům se to líbí: