Mimořádná událost: Jak vznikala komedie ve splašeném vlaku? (video)

3. února má premiéru nová komedie Mimořádná událost režiséra a scenáristy Jiřího Havelky, která je volně inspirována skutečným příběhem vlaku, který i s cestujícími ujel nešťastnému strojvedoucímu, když vystoupil kvůli opravě brzd. Jak natáčení prožívali Jiří Havelka a herci Jana Plodková, Jenovéfa Boková a Igor Chmela? Že dělat komedii ve splašeném vlaku není občas žádná sranda, ukazuje video, které vzniklo během letního natáčení. 

Titulní mimořádnou událost způsobí strojvedoucí lokálky, který neplánovaně zastaví mezi poli a vystoupí z vlaku, aby vyřešil drobný technický problém. Bohužel zastavil v mírném protisvahu a vlak mu ujede. Samospádem a tam, odkud vyjel. Brblající cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je zamčená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi pasažéry se šíří první náznaky paniky. Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí mírného násilí nakonec dveře kabiny strojvůdce otevřou, ale tam si pouze potvrdí nejhorší očekávání – motoráček nikdo neřídí. Velmi nesourodá skupina lidí, kterou na chvíli svedla dohromady jízda vlakem, má teď jeden společný cíl – ve zdraví tuhle cestu přežít.

Ústřední manželskou dvojici Romany a Romana ztvárnili Jana Plodková a Igor Chmela, nešťastného strojvůdce si zahrál Václav Kopta a v rolích dalších cestujících se představí Jenovéfa BokováJaroslav PleslAlois ŠvehlíkCtirad GötzTereza MarečkováMarie LudvíkováOliver VyskočilBeáta MikušováMilan KoritjakFedir Kis Daniel Horečný.

Film Mimořádná událost bude mít premiéru 3. února 2022 a do našich kin jej uvede distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Elekta Prague – Marek Jeníček, v koprodukci s Českou televizí a společností CinemArt.

-red-
foto/video: CinemArt, Elekta Prague, Totalfilm Media © 2022

Plakat_Mimoradna-udalost