Total Week #2/22 – Zase Gal Gadot, nezvratný osud Equalizera a Rooney Mara jako Audrey Hepburn

Pokud podobně jako my nehýkáte nadšením ze stále častějšího obsazování Gal Gadot a nedejbože jste i fandou Alfreda Hitchcocka, nemáme pro vás moc dobré zprávy. Posvítíme si i na to, kterou oblíbenou hororovou značku vzkřísí režisér nových Spider-Manů, s kým se Disney musel mimosoudně vyrovnat tentokrát nebo třeba který čerstvě shakespearovský herec chystá pokračování slavné akční série. Přejeme hezký víkend i hezké čtení.

Gal Gadot (foto: archiv)

Víc a víc Gadot

Z nehereckých výkonů Gal Gadot si utahujeme možná až nezdravě často, představitelka Wonder Woman by nicméně nejen dle našeho soudu udělala světu lepší službu, kdyby místo výletu do Hollywoodu zůstala sloužit v izraelské armádě. Přesto se jejích dlouhých nohou dočkáme nejen v chystané Kleopatře a hrané Sněhurce, ale i čerstvě oznámených dvou pokračováních kritiky nenáviděného, ale hojně streamovaného výplachu Red Notice, a dost možná i remaku Hitchcockovy klasiky Chyťte zloděje. Do role, kterou před sedmdesáti lety s grácií jí vlastní ztvárnila legendární Grace Kelly, se z pozice producentky dost možná Gadot obsadí sama, najde-li k tomu ve svém nabitém kalendáři ovšem čas.

John Watts na place posledního Spider-Mana

Nezvratný pavoučí úspěch

Režisér John Watts se díky režii trilogie se Spider-Manem a čerstvému kasovnímu úspěchu třetího dílu, který momentálně okupuje osmé místo žebříčku nejvýdělečnějších filmů, těší vrcholu kariéry a relativně volné ruce k výběru nových projektů. Tím by dle jeho přání měl být údajně nový přírůstek do série Nezvratný osud, jejímž je údajně velkým fanouškem. Dle jeho námětu proto scenárista nového Vřískotu Guy Busick chystá nový příběh ze série o teenagerech, pro které si smrt chodí těmi nejkreativnějšími možnými způsoby. Zamířit by měl rovnou na HBO Max.

Predátoři zůstávají u Disneyho

Nový přírůstek do série o Predátorech by pod názvem Prey měl ještě letos zamířit na stream. Těsně po jeho dotočení nicméně Disney, který práva na postavu získal s akvizicí studia Fox, musel svést právní potyčku s tvůrci námětu původního filmu, Jimem a Johnem Thomasovými. Autoři scénáře s tehdejším názvem Hunter, na jehož základě kultovní sci-fi s Arnoldem Schwarzeneggerem vzniklo, se pokusili uplatnit zásadu amerického autorského práva, které by jim umožňovalo po 35 letech nárok na svůj nápad nárokovat zpět. Studiu se ovšem podařilo s oběma pány mimosoudně domluvit a byť detaily dohody nejsou známy, důležité je, že se fandové mohou na komorní souboj indiánské válečnice s houževnatými vesmírnými motherfuckery opatrně dál těšit.

Predátor (foto: CinemArt)

Od Shakespeara k Equalizerovi

Herce Denzela Washingtona si řada diváků pamatuje z posledních let mj. z dvojice snímků Equalizer, adaptacích osmdesátkového akčního seriálu o bývalém elitním mariňákovi, kterému se po odchodu do penze ne a ne vyhýbat nové problémy k zastřelení. Při propagaci své nové adaptace Macbetha od Apple TV, ve kterém hraje hlavní roli, se skoro sedmdesátiletý herec rozpovídal o tom, že se musí rychle dostat do formy, protože jeho další rolí má již potřetí být právě agent Robert McCall. Nepovedený seriálový reboot s Queen Latifah v hlavní roli se nepřekvapivě bude okázale ignorovat, jinak ale o filmu zatím víme jen to, že se vrací režisér původních snímků Antoine Fuqua.

Audrey Mara, Rooney Hepburn

Legendární Audrey Hepburn, jejíž ikeácká podobizna ze Snídaně u Tiffanyho zdobí pokoj nejednoho hipstra, se v nejbližších letech dočká vlastního filmového životopisu. Herečku oceněnou řadou nejrůznějších filmových i televizních cen, která zemřela v roce 1993, ztvární talentovaná Rooney Mara, známá především díky hlavní roli v Mužích, kteří nenávidí ženy s Danielem Craigem a úvodní scéně Sociální sítě, ve které dává kopačky Marku Zuckerbergovi. Režie se ujme autor oceňované queer romance Dej mi své jméno Luca Guadagnino; jak snímek přesně tvůrci pojmou ani kdy vyjde se zatím neví.

Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho

Na co se chodilo

Spider-Man: Bez domova i více než čtyři týdny od premiéry nalézá svůj domov v kinech a na účtě již po celém světě posbíral již 1,5 miliardy dolarů a svou krasojízdu zdaleka nekončí. Je to vzhledem k době fantastický výsledek, jehož tempo růstu podstatně čerstvější premiéry zásadně zastiňuje. Druhé místo americké návštěvnosti drží animák Zpívej s celkovými tržbami 200 milionů, příliš se ale nedaří novým Kingsmanům s celosvětovými 75 miliony a dál strmě padá i nový Matrix, ze kterého se s tržbami 125 milionů klube nefalšovaná finanční katastrofa.

Návštěvnost českých kin od Nového roku je vzhledem k omikronovému řádění relativně slušná. U nás Pavouka vidělo v kinech už přes půl milionu diváků, což se od příchodu covidu podařilo jen Prvokovi. Na První misi Kingsmanů si během prvního víkendu zašlo ucházejících 16 tisíc diváků, překvapivě je ale dotahuje rodinná zábava o Velkém červeném psu Cliffordovi s 11 tisíci diváků. Na velmi příjemné dobrodružství nových Krotitelů duchů si bohužel našlo cestu jen 9 tisíc zvědavců, z čehož lze částečně vinit nelogický posun premiéry studiem Sony o dva měsíce později oproti světové premiéře a následné nevyhnutelné pirátské žně.

Filmový tip

Tento týden doporučujeme pustit si původní Vřískot z roku 1996 a pak rovnou vyrazit na nový Vřískot z roku 2022. V novém filmu režisérů zvrhle zábavné Krvavé nevěsty se do krví zalitého městečka Woodsboro vrací osazenstvo původního filmu, aby si spolu s novými tvářemi dělali ze sebe, ze svých filmů i z celého žánru nepokrytou prču. Film komentuje a podvrací toxické fanoušky, sám sebe, hororová klišé i hollywoodskou obsesi přinášet nová a nová pokračování oblíbených značek, to všechno je ale chytrá nadstavba zručně natočeného slasheru, který sice trochu drhne v hereckých výkonech a zasloužil by si i trochu prostříhat, i tak ale zůstává velmi svěží a zábavnou krvavou žánrovkou, která by vás neměla minout.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Forum Film, Falcon, Sony, archiv © 2022