Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Jurský svět: Nadvláda v traileru ukazuje nové dinosaury a spojuje dvě generace hrdinů

Očekávané vyvrcholení trilogie Jurský svět i celé série, která začala původním Jurským parkem z roku 1993, představuje nový trailer. Režisér Colin Trevorrow se vrací k oblíbené dobrodružné sci-fi značce a představuje příběh o křehké rovnováze naší planety a setkání dvou generací hrdinů, které na plátně vídáme už skoro třicet let. Podívejte se na trailer s dabingem i českými titulky.

jursky-svet-nadvlada

Čtyři roky po zničení ostrova Isla Nublar se dávná zvířata prohánějí a loví po našich městech po celém světě a lidstvo nejen že pomalu ztrácí svou roli na vrcholu planetárního potravinového žebříčku, ale je i na prahu ekologické katastrofy. Kromě očekávané nostalgie z návratu postav z původní trilogie Jurský park trailer láká i na tajuplná, dosud neviděná zvířata a jejich soužití s lidmi mimo tradiční rámec zábavního parku, kde se série s malými výjimkami odehrávala doposud. Uvidíme tedy, jak se šupinatým obrům bude dařit mimo tradiční tropické prostředí v betonových džunglích nebo zasněžených horách.

V hlavních lidských rolích opět uvidíme Chrise Pratta, Bryce Dallas Howard, ale i zmíněné staré známé Sama Neilla, Jeffa Goldbluma a Lauru Dern jako trio vědců, kteří byli u vůbec prvního dinosauřího neštěstí. Stejně jako v případě nových druhů dinosaurů se ale i mezi jejich potenciální potravou dočkáme i zcela nových postav.

Natáčení Nadvlády přecházelo 18 měsíců příprav a natáčení zkomplikovala pandemie covidu, kvůli které se produkce prodražila o osm miliard dolarů. Celá série nicméně dosud vydělala přes pět miliard dolarů a první Jurský svět dokonce svého času trhl nejeden kasovní rekord, slušný výsledek tedy lze očekávat i od vyvrcholení celé série. V českých kinech má film premiéru naplánovanou na 9. června v distribuci CinemArtu. Zkrátit si čekání můžete již před pár měsíci vydaným několikaminutovým prologem filmu, ve kterém tyranosaurus terorizuje americké autokino.

-red-
foto/video: Universal Pictures ©2022

jursky-svet-nadvlada-plakat

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast