Do kin dorazil hrdinný Haftaňan s hlasem Marka Lambory (video)

Haftaňan a tři mušteriéři – ano, čtete správně. Animovaná verze slavného příběhu románového klasika Alexandra Dumase právě vstoupila do českých kin. Příběh se nijak zásadně neliší, ale je samozřejmě vhodně upraven pro děti. Přesto nechybí ani proradná mylady nebo Richellieu. Hlavní role v rodinném animáku ztvárnili Marek Lambora (Haftaňan), Sabina Rojková (Jůlie) nebo Denisa Nesvačilová (mylady). Podívejte se na reportáž z dabingu.

Haftaňan je mladý šermíř, který sní o tom, že se přidá k legendárním muštěriérům. Po prokázání svých schopností a získání jejich důvěry musí on a mušteriéři bránit krále před tajným spiknutím zlého kardinála Richelieua, který se chce chopit moci.

Román Alexandra Dumase vyšel v roce 1844. První filmové zpracování vzniklo už v roce 1911, patrně nejslavnější filmové adaptace pak byly natočeny v 70. letech. Poslední zpracování, pokud nepočítáme právě Haftaňana mělo premiéru v roce 2014 a šlo o televizní seriál BBC. Filmových či televizních adaptací vzniklo do dnešní doby přes dvacet.

Haftaňan a tři mušteriéři právě vstoupili do kin se známým pokřikem: Jeden za všechny a všichni za jednoho.

-red-
foto/video: Forum Film, Totalfilm Media © 2022