V létě ti řeknu, jak se mám: Sokol jako oddaný partner, Hofmann se nechce vázat

Ve čtvrtek 17. února bude mít v Česku premiéru nová romantická komedie V létě ti řeknu, jak se mám. Hvězdně obsazený snímek podle knihy známé slovenské autorky Evity Twardzik vznikla v produkci Oľga Núñezové, která má na kontě spolu s režisérkou filmu Martou Ferencovou komedii Všechno nebo nic nebo romantické drama Příliš osobní známost. V hlavních rolích se v novince objeví mimo jiné známé herecké tváře z Čech: Ondřej Sokol a Martin Hofmann. Film ale v obsazení spojil tři národnosti: Čechy, Slováky a Rumuny.

„Andrej, moje postava, je překladatel knih a já rovněž rád překládám. To máme společné. A také je to oddaný partner, což jsem též,“ říká Ondřej Sokol.
Ačkoliv je jeho postava mírumilovná a oddaná, přesto došlo i ve filmu na scény poněkud drsnější. Kdo a proč Andreje zmlátil, se diváci dozvědí právě ve filmu. „Líbí se mi, že je v něm vůle bojovat o vztah, který se svou ženou má, to je hezké a myslím, že v dnešní době i poměrně vzácné,“ říká o roli Sokol.

Právě jeho filmovou partnerku Ellu, která ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám je úspěšnou televizní moderátorkou, ztvárnila rumunská herečka Andreea Vasile. Ella se v příběhu ocitne mezi dvěma partnery – současným a bývalým, které hrají Ondřej Sokol a Ján Koleník.

Herecké obsazení filmu V létě ti řeknu, jak se mám

Martin Hofmann hraje ve filmu postavu Filipa, šéfa právnické kanceláře, který je tajným milencem právničky Adriany, která jako jediná z party přátel není vdaná a důsledně prezentuje výhody single života. Vztah Filipa a Adriany je velmi nezávazný, ale není to nakonec jen oboustranná hra?

„Ten příběh má v sobě naději, že věci dopadnou dobře, a to je jeho velká ctnost,“ říká o filmu Martin Hofmann a pokračuje: „Točilo se mi to krásně a je to pravda, určitě to souviselo s tím, že jsem měl většinu scén s Danou Rogoz. A to diváci pochopí, až ji uvidí…“ usmívá se herec, kterého čekaly nejen milostné scény, ale také velmi pikantní situace, kdy se musí své přítelkyni pomáhat do koupelny protože dívka má trochu zdravotní hendikep. „Zrovna natáčení této scény bylo velmi zábavné a moc jsme se nasmáli, když mě Martin stěhoval ze strany na stranu a každou chvíli zpoza kamery zaznívalo: teď víc doleva, teď víc doprava,“ prozradila Dana Rogoz.

V hlavních rolích filmu režisérky Marty Ferencové podle bestselleru Evity Twardzik se objeví další řada českých herců – například Tereza Kostková, Simona Babčáková nebo Jaroslav Plesl. Diváci určitě ocení i obsazení Jána Koleníka.

-red-
zdroj: U. Donátová, Z. Janáková
foto/video: NUNEZ NFE, Falcon © 2022