V létě ti řeknu, jak se mám – Na Valentýna dorazí do kin komedie od tvůrců Všechno nebo nic

Už o týden dříve dorazí do vybraných kin nová romantická komedie z pera významné slovenské spisovatelky a scenáristky Evity Twardzik V létě ti řeknu, jak se mám. Oficiálně film s hvězdným mezinárodním obsazením do kin dorazí 17. února, ale již na Valentýna ho diváci v kinech najdou díky předpremiérovým uvedením. Komedie vznikla v týmu tvůrců úspěšných snímků Všechno nebo nic a Příliš osobní známost. Spolupráci si tu zopakovaly krom Evity Twardzik i režisérka Marta Ferencová a producentka Olga Núñezová. 

Kromě výrazných mužských představitelů v podání Martina Hofmanna, Jaroslava Plesla, Ondřeje Sokola či Jána Koleníka se ve filmu objeví i Tereza Kostková nebo Simona Babčáková. Obě herečky své role představují v následujících videích.

„Ivana se věnuje jen a jen domácnosti. Dělá to s láskou a podobně jako k rodině také přistupuje i ke svým přátelům. Řekla bych, že to dělá o trochu víc, než okolí žádá a bez ohledu na to, zda si to skutečně žádá. To všechno jí způsobuje nemalé komplikace,“ říká o postavě z filmu Tereza Kostková a dodává: „Na můj vkus prostě trochu moc tlačí na pilu a nedá si říct.“

Hraji produkční, tedy televizní asistentku, která ve filmu nemá jméno, ale ani ho nepotřebuje. Je to taková hipsterka. Je mi to blízké, já jako Simona v realitě funguju podobně,“ říká o postavě z filmu Simona Babčáková a dodává: „Ona je to docela ostrá ženská a její humor je ironický, sarkastický.“

V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.

Komedie V létě ti řeknu, jak se mám vznikla podle knihy a scénáře autorky bestsellerů Evity Twardzik, podobně jako Všechno nebo nic a Příliš osobní známost. Každý z těchto filmů vidělo v českých kinech přes 300 tisíc diváků. Spisovatelka, moderátorka a novinářka, která část ze svých knih vydala pod jménem Urbaníková, patří k vyhledávaným autorkám jak v Čechách, tak na Slovensku a knihy z vydavatelství Evitapress, které založila, se staly symbolem původní ženské tvorby.

Film V létě ti řeknu, jak se mám uvede 17. února do kin distribuční společnost Falcon.

-red-
foto/video: Falcon, Nunez NFE © 2022