Jordan Peele představuje Nene, další ze svých hororů s přesahem (video)

Z někdejšího komika Jordana Peela se vyloupl velice výrazný filmař s jeho debutem Uteč, který stejně jako jeho novější kousky proslul výraznou výtvarnou stránkou a kombinací tradičních strašidelných prvků s tematickým přesahem a společenským komentářem, týkajícím se obvykle rasové segregace a těch nejhorších stránek americké kultury a historie. Naposledy jsme od něj mohli vidět horor My před dvěma lety; napsal a produkoval ale i loňského a velmi povedeného Candymana. Jeho očekávaná novinka, Nene, se čerstvě představila v poločase včerejšího Super Bowlu.

Jordan Peele je proslulý jako jeden z nejvýraznějších hlasů žánru moderního hororu, který i z nejpraštěnějšího námětu dokáže vykouzlit mrazivou podívanou. V hororovém eposu Nene znovu spojuje síly s Danielem Kaluuyou a nově s Keke Palmer, hrajícími hollywoodské cvičitele zvířat, kteří si pokládají otázku, co to vlastně je zázrak, když se na jejich odlehlém kalifornském ranči začnou dít zvláštní věci.

nene-trailer-jordan-peele

Kaluuya a Palmer ve filmu (foto: CinemArt)

Peelův nový film podle trailerů připomene Blízká setkání třetího druhu, ale třeba i mrazivé Znamení. Výjevy, jako jsou splašené koně, popálená žena, podivná ruka nebo reakce přihlížejících na evidentně dost děsivé neidentifikovatelné létající předměty naznačují, že mysteriózní napětí je i tentokrát jistotou.

nene-peele

Peele a Kaluuya na place (foto: CinemArt)

I samotný film vznikal pod rouškou tajemství, protože o jeho produkci se do poslední chvíle nevědělo. Nene by mělo být nejen příběhovým, ale i audiovizuálním posunem v Peelově tvorbě díky spolupráci s Hoyte van Hoytemou, dvorním kameramanem Christophera Nolana, který ambiciózní výjevy filmu natočil na 65mm film ve formátu IMAX. Výsledek uvidíme v kinech 27. července.

-red-
foto/video: CinemArt ©2022

nene-plakat-jordan-peele

Článek jsme oštítkovali takto: