Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Recenze: Vem si mě je ideální film na valentýnské rande v kině

Když je den svatého Valentýna, tak musí mít v kinech premiéru alespoň jedna klasická romantická komedie. Letos to je film Vem si mě a už jeho název jasně říká, co se na plátně bude odehrávat. Prostě svatba a líbánky, i když v tomto případě trochu netradiční. V hlavních rolích se představí zkušení bardi romantického i komediálního žánru, Owen Wilson a Jennifer Lopez.

Vem si mě (foto: CinemArt)

Většina romantických komedií končí svatbou, ale film Vem si mě veselkou rovnou začíná. Zpěvačka Kat Valdez si totiž na velkolepém koncertě hodlá vzít svého hudebního i životního partnera Bastiana. Těsně před jejich velkým ANO a v průběhu vystoupení Kat zjistí, že jí její partner podvedl. Šokovaná a zrazená hvězda se v tu chvíli před diváky rozhodne udělat nečekaný životní krok. Rozhodne se impulsivně provdat za fanouška, který v davu pod pódiem svírá ceduli s nápisem „Vem si mě“. Jejím novým vyvoleným je ovdovělý učitel matematiky Charlie, který vzal na koncert svoji dceru a čirou náhodou na chvíli podržel onu ceduli. Charlie je dotlačen davem na pódium, kde zdrcené Kat řekne své ano. Po uzavření manželského slibu se Kat s Charliem domluví, že nějakou dobu manželi formálně zůstanou, aby si Kat příliš nenarušila mediální obraz. Ale jak už to v romantických komediích chodí, mezi těmito dvěma partnery z cela rozlišného prostředí to skutečně začne jiskřit.

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Promyšlené obsazení[/pullquote]Vem si mě je typický zástupce svého žánru, důsledně dodržuje a naplňuje všechna jím požadovaná pravidla a klišé. Přesto, nebo možná právě díky této důslednosti, je lehce praštěný film o nepravděpodobném sňatku nejistého matikáře a zdánlivě silné a suverénní popstar něčím přitažlivý a jiný. Charlie je v podání už lehce odkvetlého Owena Wilsona roztomilý a sympatický. Postavu zpěvačky Kat má její představitelka Jennifer Lopez zažitou více než dost. Wilson a Lopez tvoří k sobě slušně padnoucí pár a pouto mezi nimi je uvěřitelné.

Vem si mě (foto: CinemArt)

[pullquote align=“right“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Bez stereotypů[/pullquote]Zápletka se střetnutím dvou lidí z naprosto odlišných světů je nosná a film si s ní pohrává poměrně milým způsobem a daří se mu vyhýbat stereotypům. Divák musí přijmout hru převrácených rolí, kdy je do role „chudé květinářky“ dosazen poněkud ošuntělý kantor. Jennifer Lopez má k rozmazlené popstar s hvězdnými manýry daleko a ve své roli je více než sympatická. I role jejího manažera se vyhýbá stereotypu typických manažerů, kterým jde o peníze, a nikoliv o štěstí klientů.

Vem si mě (foto: CinemArt)

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Pro fanoušky[/pullquote]Pro silnější zážitek je pak dobré být fanouškem hudební tvorby JLo, která pro film připravila několik velmi chytlavých melodií a popěvků v čele s titulní „Marry Me“. Milé překvapení je pak výkon hereckých přihrávačů ústřední dvojice – od rappera Malumy v roli nevěrného Bastiana přes Sarah Silverman hrající potřeštěnou Charlieho kamarádku k dokonale vystřiženému manažerovi Collinovi v podání Johna Bradleyho.

 • 65%
  Režie - 65%
 • 70%
  Scénář - 70%
 • 65%
  Herci - 65%
 • 60%
  Kamera - 60%
 • 75%
  Hudba - 75%
67%

Vem si mě (2022)

Vem si mě je ideální film na valentýnské rande. Potěší především ženy, ale mužský doprovod nebude muset při sledování pomýšlet na sebevraždu a dost možná si film také užije. Je to milá a vtipná podívaná, která se drží klasického scénáře a naplňuje veškerá očekávání, které romantické filmy slibují. Z kina budete nejspíš odcházet s dobrou náladou a chytlavou písní v hlavě.

Kateřina Slavíková, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt © 2022

Vem si mě
Marry Me
Komedie / Romantický
USA, 2022, 113 min
Premiéra: 10. 2. 2022 CinemArt
Režie: Kat Coiro
Scénář: John Rogers, Tami Sagher, Harper Dill
Kamera: Florian Ballhaus
Hudba: John Debney
Hrají: Jennifer Lopez, Owen Wilson, Sarah Silverman, Chloe Coleman, Maluma, Jimmy Fallon, Utkarsh Ambudkar, John Bradley, Brady Noon, Michelle Buteau, Stephen Wallem, Marko Caka

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast