Total Week #5/22 – HBO MAX v Česku a návrat režijní legendy

Streamovací války se konečně naplno rozhoří i u nás, do Česka se už v březnu totiž chystá HBO MAX. Mezitím v Americe producenti plánují další Vřískot, dost zbytečný pavoučí spin-off, padoucha do finále Rychle a zběsile a vysněný projekt Kevina Costnera. Přejeme hezké čtení.

HBO MAX odstartuje v Česku

Je to oficiální, 8. března k nám konečně dorazí očekávaná služba HBO MAX. Oproti stávajícímu HBO GO nabídne více obsahu, odladěnější aplikaci a třeba i oblíbenou možnost uživatelských profilů. Pokud si HBO už předplácíte nebo se k němu přihlásíte do konce března, budete za stream platit velmi příjemných 132 korun; pro nové odběratele pak cena má být 199 korun měsíčně, což je částka stejná, jako v případě nejlevnější varianty konkurenčního Netflixu. Nejnovější filmy, jako je třeba očekávaný Batman, na HBO Max uvidíte už 45 dní od premiéry, což je velice fajn kompromis s kinařskou exkluzivitou.

Máme se tedy na co těšit a spolu se starým dobrým Netflixem, strmě rostoucími čísly služby Voyo a červnovým uvedením Disney+ se streamovací války již brzy naplno rozhoří i v Česku.

Kevin Costner se vrací k režii

Herecká legenda Kevin Costner se chystá vrátit k režii. Autor legendárního Tance s vlky totiž chystá rozmáchlý western Horizon, který by se měl odehrávat během patnácti let během občanské války a osídlování Divokého západu a nabídnout různé perspektivy jednoho příběhu.

Ambice ani potenciál Kostnerovi tedy určitě nechybí, snad tedy jeho údajně vysněný a pravidelně dost nákladný projekt nenarazí na divácký nezájem, který v posledních letech bohužel podobné filmy ze staré školy v kinech doprovází. Ridley Scott by mohl vyprávět. Natáčet by se mělo začít v létě.

Kevin Costner (foto: archiv)

Vřískot má šestou zelenou

Nový Vřískot se povedl a jeho utahování ze sebe sama i hororového žánru bavilo kritiky i diváky. Dosavadní výdělek přes 100 milionů dolarů už film zaplatil čtyřikrát a producenti a studio jsou tedy přesvědčeni, že zkusit štěstí alespoň ještě s jedním pokračováním se vyplatí.

K zatím nepojmenovanému šestému filmu ze série se vrátí režiséři, scenáristé i producent aktuálního filmu. Natáčet by se mělo začít už letos v létě, nový Vřískot tedy možná uvidíme už příští rok. Zatím nebyl potvrzen návrat žádného z herců, vzhledem ke konci posledního řádění vrahouna Ghostface lze ale čekat, že se alespoň někteří z přeživších vrátí i příště.

Rodina se rozrůstá

Nedávno jsme si utahovali z vyděračského pokusu Vina Diesela ukecat Dwayna Johnsona k návratu do finále Rychle a zběsile. Protože Rock ale návrat za volant odmítl a podle svých slov se aktuálně chystá k filmové adaptaci blíže neurčené videohry, Diesel se začal poohlížet po jiném svalovci, se kterým by si mohl poměřit.

V desátém díle rodinné ságy se tak příští rok pravděpodobně jako záporák objeví Jason Momoa, se kterým podle některých zdrojů producenti již ladí poslední detaily smlouvy. O jeho postavě ani ději nic moc nevíme, ale vzhledem k ujetosti posledních filmů by Momoa klidně mohl zůstat v roli Aquamana nebo vesmírného šermíře Duncana Idaha. Do příběhu by určitě bez problémů zapadli.

Jason Momoa (foto: archiv)

Pavoučích 50 odstínů

Sony před lety horkotěžko bojovalo s budováním vlastního komiksového vesmíru, když hodlali Spider-Mana jako značku dojit těmi nejabsurdnějšími způsoby a připravovali dokonce i špionážní spin-off o tetičce May. Bídné tržby a přijetí druhého Amazing Spider-Mana naštěstí vedly k dohodě s Marvel Studios, která před pár týdny kulminovala tím nejlepším možným způsobem ve filmu Spider-Man: Bez domova.

Svého universa se ovšem Sony úplně nevzdalo a kromě třetího Venoma a dávno natočeného Morbia chystá i uvedení snímku o Madam Web, jasnovidce a telepatce, která v komiksech funguje jako Spider-Manova rádkyně a jakýsi pavoučí Doctor Strange. Trošku v nesouladu s předlohou, ve které jde o starou ženu, podle čerstvých zpráv se studiem jedná herečka Dakota Johnson, známá především z Padesáti odstínů šedi. Kdyby na roli kývla, dost možná by se stala jakýmsi novým pojítkem mezi jednotlivými pavoučími vesmíry, projekt ale zatím velká očekávání nevzbuzuje.

Dakota Johnson ve své dosud nejznámější roli v sérii Padesát odstínů (foto: CinemArt)


Na co se chodilo

Nejnavštěvovanějším tuzemským filmem se sice už podruhé stává romanťárna Srdce na dlani, jejích dosavadních 80 tisíc diváků je ovšem ve srovnání s násobně vyššími čísly tři roky starých Žen v běhu od stejných tvůrců nesrovnatelné. Spider-Man: Bez domova mezitím v českých kinech pomalu leze vstříc 600 tisícům diváků, 100 milionům tuzemských tržeb a tedy i první pozici nejnavštěvovanějších filmů u nás od počátku pandemie. Příští týden dorazí napjatě očekávané pokračování oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky 2, třeba tedy naše tržební reporty čeká oživení.

V Americe pak pavouk po sedmi týdnech v kinech brzy pokoří další rekord, v tamních číslech návštěvnosti dosavadní jedničku, Avatar. V celém světě už Bez domova vydělalo 1,7 miliardy dolarů, což z něj dělá šestý nejúspěšnější film historie. Uvidíme, jestli Toma Hollanda čeká souboj se sebou samým příští týden, kdy má premiéru jeho videoherní adaptace Uncharted.

Filmový tip

Jiří Havelka už ve Vlastnících ukázal, že jde o scenáristu, který tak trochu jako Zdeněk Svěrák dokáže vystihnout určitý aspekt češství a proměnit jej v komiku. Akorát tak činí s podstatně větší kousavostí, až cynismem. Mimořádná událost podobně jako Vlastníci zaujme situováním výbušné směsi několika absurdních figurek do malého prostoru, satiricky kousavým humorem utahujícím si z několika specifických českých vlastností a taky propletením několika reálných bizarních kauz do jediného komického příběhu.

Utéct vaší pozornosti by neměl ani snímek Utéct, koprodukce hned několika evropských zemí, která mj. silně zabodovala na Evropských filmových cenách. Prostřednictvím skutečného příběhu dětského utečence Amina kombinuje zdánlivě neslučitelné žánry animáku a dokumentárního filmu a vypráví o sebepoznání, boji s vlastní minulostí a o tom, co vlastně znamená domov.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, CinemArt, Falcon, Film Europe © 2022