Hádkovi se milují i nesnáší – nová komedie ukazuje první záběry

V létě vstoupí do kin komedie Hádkovi režiséra Vojtěcha Moravce o rodině, která se pořád hádá. Hádkovi se neshodnou opravdu na ničem a ve vzduchu navíc visí rozepře o dědictví po dědovi. Do rolí bratrů Hádkových obsadil režisér Hynka Čermáka a Jakuba Prachaře, Ondřej Pavelka je jejich táta, manželky hrají Jitka Čvančarová a Sandra Nováková, a sestru, jež oběma manželkám leží v žaludku, ztvární Lucie Polišenská. Podívejte se na první záběry z filmu v následujícím videu.

„Hádkovi by měla být komedie plná všech emocí. Postavy se navzájem milují a současně se nemohou vystát. Diváci budou mít chuť většinu postav uškrtit a některé hned potom obejmout,“ plánuje režisér Vojtěch Moravec. „Především by ale Hádkovi měli diváky v kinech pobavit,“ dodává.

Scénář k filmu napsali společně životní partneři Sandra Nováková a Vojtěch Moravec, kteří mají za sebou spolupráci na úspěšné komedii Matky. Podnětem pro Hádkovy pak bylo jejich vlastní dohadování. „Trošku je to i film o nás, samozřejmě,“ přiznávají s nadhledem Moravec s Novákovou.

Hádkovi – foto z natáčení – Sandra Nováková, Jakub Prachař a Vojtěch Moravec

Jako každá rodina i Hádkovi mají mezi sebou řadu drobných nevyřešených sporů. A protože jsou všichni temperamentní, každé setkání je pro ně rozbuškou,“ říká Sandra Nováková, jež je spoluautorkou scénáře a představuje manželku Jakuba Prachaře. „Mojí postavě říkám akvarijní rybička. Začne se o něčem hádat, v tu chvíli pro ni nic jiného neexistuje. Ale za chvíli přijde jiné téma a na to původní úplně zapomene a vrhne se s plným zápalem do toho nového,“ doplňuje Nováková.

Příběh o rozhádané rodině může znít jako horor, my jsme ale hledali tu směšnou stránku hádajících a náramně jsme se u toho bavili. Natáčení jsme si strašně užili. Každý se někdy pohádal, takže jsme všichni mohli těžit z vlastních zážitků,“ vzpomíná na natáčení Vojtěch Moravec.Herci byli skvělí a práce s nimi byla fantastická. Všichni se do svých postav ponořili a díky tomu ten film vychází tak dobře, jak jsme si ho se Sandrou vysnili.“

„Každý z nás někoho takového v rodině má, kdo se vždy chce o něčem hádat. A všichni tak nějak věříme a doufáme, že to nejsme my,“ dodává na závěr Sandra Nováková.

Producenty filmu jsou V7M, Bontonfilm Studios a love.FRAME. Distributorem je Bontonfilm, který film do kin uvede 14. července.

-red-
zdroj: Lukáš Vedral, Bontonfilm
foto/video: V7M © 2022