Do kin míří Sonic s lišákem Tailsem, proti nim stojí Robotnik s Knucklesem (trailer)

Segácká videoherní klasika dostává po dvou letech pokračování filmové adaptace. Ježek Sonic má v patách tentokrát nejen doktora Robotnika, ale i věčně naštvaného ježka Knucklese. Ale nebude na to sám, pomůže mu jeho souputník, lišák Tails. Podívejte se nadabovaný trailer. Do kin se rodinná podívaná Ježek Sonic 2 podívá už 31. března.

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit.

Ježek Sonic 2 (foto: CinemArt)

Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno.

Fanoušci slavné herní série vědí, že Tails a Knuckles jsou neodmyslitelnou součástí Sonicova světa a řadu z nich překvapilo, že se neobjevili už prvním díle. „Bylo strašně těžké je do prvního příběhu nezakomponovat, ale teď jsme rádi, že jsme pokušení odolali. Jejich čas přišel právě teď a diváci to určitě ocení,“ říká režisér Jeff Fowler. Podle něj je dvojka výpravnější a akčnější než první díl, ale nezapomíná ani na to, co ho zdobilo, tedy na humor a emoce. „Máte-li hrdinům fandit, musíte je mít rádi,“ dodává režisér.

Ve filmu Ježek Sonic 2 se vedle Jamese Marsdena objeví také Tiky Sumpter, Natasha Rothwell, Adam Palla a Jima Carrey.
Do českých kin film vstoupí s českým dabingem.

-red-
foto/video: CinemArt © 2022 

Jim Carrey, James Marsden, Ben Schwartz, Tika Sumpter