Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Muži všeho věku a jejich osudové ženy – Pánský klub představuje trailer

Nová komedie debutujícího Matěje Balcara Pánský klub představila trailer. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady nesourodou pětici mužů. Novinka chce podle tvůrců s vtipem a nadhledem divákům ukázat, že ať je člověku dvacet nebo sedmdesát, hodnoty jako láskyplný vztah nebo přátelství jsou pro život stále stejně důležité.

Ač od sebe dělí představitele nejstaršího a nejmladšího mužského hrdiny mezigenerační komedie Pánský klub téměř padesát let, láska hraje v jejich životech stále hlavní roli. Ať je to nejmladší z nesourodé pětice ajťák Martin v podání Martina Letáka nebo scenárista na odpočinku Přemek alias Bolek Polívka. Stejně tak jsou na tom další tři hrdinové, jež ztvárňují Jiří Mádl, Milan Šteindler a Zdeněk Žák. Ti se coby skupinka účastníků zcela rozdílných povah a charakterů sejdou na skupinové terapii a stanou se z nich kamarádi.

Bolek Polívka ve filmu Pánský klub

V rolích osudových žen se ve filmu představí Kristýna Hrušínská jako atraktivní psycholožka Linda, Dana Syslová jako múza Bolka Polívky či Patricie Pagáčová jako milostná inspirace pro Martina Letáka. V roli ambiciózní ženy Jiřího Mádla diváci uvidí Hanu Vagnerovou a jako manželku Milana Šteindlera Nelu Boudovou.

N. Boudová a M. Šteindler v komedii Pánský klub

Nejstarší z pětice skupinové terapie, noblesní scenárista Přemek, řeší, zda se nastěhovat ke své dlouholeté múze a milence, do sebe zahleděný padesátník Eda musí volit mezi záletnictvím a pevným přístavem u své ženy, sympatický třicátník a učitel Cyril se obává svých lechtivých představ o studentkách, které ho v poslední době začaly pronásledovat. Vyžilý rocker Gigi na sklonku šedesátky dokonce touze po ženách přisuzuje své umělecké neúspěchy. Navenek sebevědomý dvacátník Martin, který se živí jako IT specialista, kvůli holkám ani nedokončil vysokou školu a přišel o dvě zaměstnání. Psycholožka Linda je tak na začátku své kariéry postavena před velkou výzvu – udržet tuto partu rozličných mužských charakterů na uzdě.

Pánský klub (foto: Punk Film)

„Chápu motivace všech postav z Pánského klubu, nehledě na jejich věk a zkušenosti. Za sebe bych řekl, že jsem takové spojení životem protřelého avšak decentního scenáristy Přemka s přidrzlým ajťákem Martinem, který si je ve vztahu k ženám nejistý, možná ještě okořeněné plachým učitelem Cyrilem. Tvorba Pánského klubu na mě působila jako lék. Vypsal jsem se ze svých temných stránek jednoduše tím, že jsem vše vložil do úst postavám,“ říká s úsměvem režisér a autor scénáře Matěj Balcar. Film vychází z jeho stejnojmenné a úspěšné divadelní hry, kterou před třemi lety zrežíroval pro Divadlo Na Jezerce, kde se dodnes úspěšně hraje.

Producentem snímku je společnost Punk Film, která má na svém kontě například film Poslední závod, pohádku Čertí brko nebo celovečerní dokument Můj otec Antonín Kratochvíl, založila a provozuje i známé Muzeum Karla Zemana v Praze.

Film v kinech bude uvádět Falcon od 2. června.

-red-
zdroj: M. Ch. Reková, K. Bobková
foto/video: Punk Film © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast