Odstartovalo natáčení filmové Amerikánky Viktora Tauše, točit se bude 2 roky

O uplynulém víkendu padla první klapka nového filmu Viktora Tauše Amerikánka. Dva roky bude vznikat epické drama o lásce, vydělenosti, touze žít a hrdinství, které je ukryto v každém z nás. Tvůrci budou vyprávět příběh solitérní hrdinky Amerikánky, jež je inspirací a nadějí pro mnohé z nás. Amerikánka je velmi úspěšné divadelní představení, které se dočkalo i netypického audiovizuálního zpracování v rámci covidového projektu Film Naživo a v rámci tohoto projektu se živě přenášelo i do kin.

Amerikánka (foto: Mia Rosa Kadlecová)

Režisér a producent Viktor Tauš k natočení filmové podoby Amerikánky směřuje již dvacet let. Jeho dlouhodobá spolupráce s production designerem Janem Kadlecem a kameramanem Martinem Doubou slibuje ojedinělý, vizuální zážitek založený na imaginaci hlavní hrdinky.  Jan Kadlec zde pracuje s celou šíří svého talentu. Kostýmní i scénickou výpravu filmu postavil před výzvu tvořit s výraznou dávkou rafinované extravagance, monumentálně, ale s precizností znatelnou v každém detailu.

Vedle dětských herců se v Amerikánce představí Pavla Beretová, Klára Melíšková, Vladimír Javorský, Magdaléna Borová, David Novotný, Zuzana Mauréry a Eva Elsnerová. Tajemstvím jsou zatím opředené role Terezy Ramba a Elišky Křenkové, které Amerikánku ztvárnily v úspěšném divadelním představení.

Viktor Tauš, producent a režisér, vysvětluje: „Amerikánku mám v srdci, v celém svém těle, vedle sebe, již více než dvacet let. Jsem vděčný, že mohu její příběh, k němuž se vztahuji a je mi inspirací v nejtěžších osobních chvílích, konečně zprostředkovat filmovému divákovi. Děkuji všem přátelům, kolegům a koproducentům, kteří mi tuto příležitost umožnili.“

Amerikánka (foto: Martin Douba)

„Viktor Tauš je tvůrce s obrovskou energií a jeho nový projekt rozhodně nenechá nikoho stranou. Nad scénářem jsme se s Viktorem velice rychle shodli, a tak jsem vyloženě zvědav, jak budou záběry z jeho natáčení vypadat. Viktor je v současnosti jeden z nejvýraznějších tvůrců naší audiovize a jeho projekty jsou vždy vizuálně specifické a originální,“ říká Michal Reitler z TV Nova.

Amerikánka na divadle – Eliška Křenková a Tereza Ramba

Hrdinka Amerikánky Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Rok 1989 přináší svobodu Československu, ale i jí samotné. Je jí 18 a může konečně začít dělat, co by chtěla. Jenže stigma, které si nese v sobě, ovlivňuje její život dál. Iluze otce v Americe mizí, její druhé já ztrácí hlas, a Ema se musí naučit vyrovnávat i s vlastními chybami. Musí dokázat přijmout, že svět okolo ní není vstřícný ani chápavý. Musí přijmout svůj osud a transformovat iluzi snové Ameriky sama do sebe. A teprve tehdy, až po mnoha letech, se dokáže smířit s vlastní vyděleností a najít ve svém nitru klid a odpuštění. A dokáže ho i předat dál.

Významným koproducentem filmu je Barrandov Studio. Film bude do kin uvádět společnost Bioscop.

-red-
zdroj: Johana Turner 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Amerikánka (@amerikanka_film)