Total Week #11/22 – Deadpool a jeho budoucnost, sexy parťačka Spider-Mana a filmy, které neuvidíme

Marvelovkám a Star Wars se upsali noví tvůrci, kteří ovšem mezi fanoušky sérií právem budí jistou nervozitu. Kromě toho nás tento týden opustil další herecký matador, Spider-Man dostal sexy parťačku a zahraniční diváci viděli hned dva velice zajímavé projekty, o jejichž české premiéře si zatím můžeme nechat jen zdát. Po dvou týdnech bez podcastové verze si můžete Total Week opět i poslechnout. Nový díl již najdete ve všech podcastových aplikacích.

Kdo natočí třetího Deadpoola?

Třetí Deadpool je fanoušky předchozích filmů vyhlížen s opatrným očekáváním, zvlášť kvůli přesunu značky pod jinak rodinně orientované studio Disney. Tento týden jsme se konečně dozvěděli jméno režiséra, který příchod hláškujícího vrahouna do MCU dostane na starost, a o velký důvod k oslavám se popravdě nejedná.

Jde totiž o hollywoodského rutinéra Shawna Levyho, který angažmá zřejmě dostal díky profesnímu kamarádství s Ryanem Reynoldsem, s nímž nedávno dal dohromady komedii Free Guy a aktuální netflixovku Projekt Adam, jejíž průměrnost je přesně tím, co si od dosud tak svěžího Deadpoola nikdo nepřejeme. Doufejme, že jeho boření čtvrté stěny ani akce tedy touto volbou neztratí své pověstné koule.

Do Star Wars míří aura záhadna

Když už jsme u tvůrců, jejichž angažmá u projektů oblíbených značek budí rozporuplné reakce, musíme zmínit i Star Wars. Fanoušci sice aktuálně napjatě očekávají slibně vypadajícího seriálového Obi-Wana, série jako celek nicméně již pár let trochu tápe. Filmových projektů z předaleké galaxie je sice oznámeno několik, jsou ale průběžně v tichosti rušeny, případně jejich realizace není v dohlednu.

Tento týden se dalším takovým stal projekt scenáristy Damona Lindelofa, dlouholetého spolupracovníka J. J. Abramse, který je zodpovědný za řadu slibných námětů, které ale bohužel při filmařské realizaci dopadaly dost rozporuplně. V jeho portfoliu tak najdeme třeba sci-fi Prometheus či seriál Ztraceni. Snad se tedy za pár let dovíme, jak se mu do předaleké galaxie podařilo vnést prvky svého pověstného tajemna.

Zemřel William Hurt

Ve věku nedožitých 72 let zemřel William Hurt. Herecký pardál byl oceněn před lety Oscarem za roli homosexuálního vězně v dramatu Polibek pavoučí ženy, mladším divákům byl ale známý spíš jako generál Ross v komiksových filmech o pavoučích a jiných mužích ze světa Avengers.

Zajímavostí pro našince je, že v roce 2000 Hurt v Praze natáčel seriál Duna a účastnil se i ceremoniálu Českých lvů v Rudolfinu, kde předal jednu z cen Tereze Brodské a dělal si srandu z Haliny Pawlovské.

William Hurt (foto: Sony)

Dvě pecky, které možná neuvidíme

V zahraničí se tento týden dočkaly prvních projekcí hned dva zajímavé projekty, které bohužel ale nemají aktuálně naplánovanou českou premiéru.

Tím prvním je hororový X režiséra Tie Westa. Poctivý slasher o krvavém řádění na place natáčeného pornofilmu svou sedmdesátkovou atmosférou, stylem vyprávění a napětím kritiky nadchnul a aktálně na Rotten Tomatoes nemá jedinou negativní recenzi.

Na festivalu v texaském Austinu pak diváky nadchla akční meta hříčka s volně přeloženým názvem Nesnesitelná tíha obřího talentu, ve které Nicolas Cage ztvárňuje Nicolase Cage, který se urputně snaží získat roli v novince Quentina Tarantina a splatit aspoň část ze svých mnoha dluhů. Maniakální herec si ze sebe ve filmu údajně dělá velmi sympatickou srandu a hezky tak navazuje na svůj comeback v nenápadném loňském Praseti.

Doufejme, že si projektů a nadšených reakcí povšimnou čeští distributoři a oba filmy zde brzy legálně uvidíme.

Sydney Sweeney

Spin-off Spider-Mana nabírá další sexy posilu

Nedávno jsme informovali, že prastarou telepatku Madame Webb ve stejnojmenném spider-manském spinoffu si zahraje 32letá Dakota Johnson z Padesáti odstínů. Studio Sony v budování podivně sexy aury projektu pokračuje i tento týden, protože do nespecifikované role obsadilo nově i hvězdu seriálu Euforie, Sydney Sweeney.

Zatím se neví, jakou komiksovou postavu by si atraktivní herečka měla střihnout, vzhledem k snaze studia maximálně využít komerční potenciál práv na postavy z pavoučích komiksů by mohlo jít o Černou kočku nebo žoldačku Silver Sable, z nichž obě jsou v komiksu častými parťačkami Petera Parkera i zajímavými antihrdinkami.


Na co se chodilo

Prvenství v tržebních žebříčcích doma i ve světě stále drží temná noirovka s netopýřím mužem. V Česku na něj přišlo už přes 130 tisíc diváků, zatímco ve světě Batman pomalu, ale jistě plachtí vstříc půl miliardě dolarů. Za pár týdnů komiksovou krasojízdu utne premiéra na HBO Max, která se po startu služby u nás dotkne i českých diváků. Bude zajímat sledovat, jak velký propad čísla z kin po streamovací premiéře zaznamenají.

Nijak oslnivě se v kinech koneckonců ve světě kvůli dostupnosti na Disney+ nedaří ani odvážné pixarovce Proměna, v jejímž případě studio zjevně upřednostnilo marketingový potenciál pro svou streamovací službu, spíš než dolary z pokladen. U nás si na ni minulý víkend zašlo 25 tisíc diváků.

Podobné číslo si zašlo na českou novinku Betlémské světlo, což na autorský tandem otce a syna Svěrákových není nijak oslnivý výsledek, kterému příliš nepomáhají ani rozpačité recenze. Lépe se stále daří pohádkové Bambitce 2, která už překonala hezkou hranici 300 tisíc diváků.

Filmový tip

Z premiér tohoto týdne by vaší pozornosti neměl ujít Nejhorší člověk na světě. Příběh sleduje život třicátnice Julie, která se pokouší pochopit sebe, svá přání, představy o životě, a hlavně partnerských vztazích. Ty rodinné už tak trochu vzdala. Perverzní severská variace na romantickou komedii nabízí jednu z nejromantičtějších scén současné kinematografie, hravý styl vyprávění, skvělý soundtrack a dávku milé nostalgie. Nejhorší člověk na světě vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě dnešních třicátníků ve světě takřka nekonečných možností; staví přitom na upřímnosti a nemá ambice s nikým manipulovat, čehož si zhruba třicetiletý dnešní divák nepochybně cení.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: 20th Century, Lucasfilm, Sony, Aerofilms © 2022