Je tu plnohodnotný trailer na Peelův očekávaný mysteriózní horor Nene

Od Jordana Peela jsme naposledy mohli vidět horor My před dvěma lety; napsal a produkoval ale i loňského a velmi povedeného Candymana. Do světa velkých filmařů ho uvedl megaúspěch Uteč. Jeho očekávaná novinka, Nene, právě představila plnohodnotný trailer. 

V hororovém eposu Nene znovu spojuje síly s Danielem Kaluuyou (Uteč) a nově s Keke Palmer, hrajícími hollywoodské cvičitele zvířat, kteří si pokládají otázku, co to vlastně je zázrak, když se na jejich odlehlém kalifornském ranči začnou dít zvláštní věci.

Peelův nový film podle trailerů připomene Blízká setkání třetího druhu, ale třeba i mrazivé Znamení. Výjevy, jako jsou splašené koně, popálená žena, podivná ruka nebo reakce přihlížejících na evidentně dost děsivé neidentifikovatelné létající předměty naznačují, že mysteriózní napětí je i tentokrát jistotou.

Nene by mělo být nejen příběhovým, ale i audiovizuálním posunem v Peelově tvorbě díky spolupráci s Hoyte van Hoytemou, dvorním kameramanem Christophera Nolana, který ambiciózní výjevy filmu natočil na 65mm film ve formátu IMAX. Výsledek uvidíme v kinech 27. července v distribuci CinemArtu.

-red-
foto/video: CinemArt ©2022

nene-plakat-jordan-peele