Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Anna Geislerová se v červnu v kinech představí jako Prezidentka (trailer)

Za dva měsíce dorazí do kin nová romantická komedie Prezidentka, kterou podle vlastního scénáře natočil režisér Rudolf Havlík. Hlavu státu ztvárnila Aňa Geislerová, muže jejích snů Ondřej Vetchý. První seznámení s nimi nabízí divákům právě zveřejněný trailer.

Náš film může být inspirací a minimálně lidem ukázat, že za rolemi, které každý den hrajeme, jsme stále lidmi. Že všichni toužíme po pochopení a spřízněné duši,“ svěřil se scenárista a režisér Rudolf Havlík a vysvětlil, proč do hlavní role obsadil právě Aňu Geislerovou. „Aňa je buldok, má neuvěřitelnou vůli a je velmi přímá, otevřená, schopná prosazovat svoje názory. Mě její vlastnosti baví. Kolikrát se spolu neshodneme a je super, že si ty věci umí odargumentovat. Její filmová prezidentka je stejná,“ dodal.

Prezidentka (foto: Marlene Film Production)

Role prezidentky Aňu Geislerovou přímo nadchla. „Moje postava ví, že má zodpovědnost k lidem, k funkci, k zemi, nechce to nijak šidit, i na úkor sebe. Což je pak samozřejmě problém,“ osvětlila herečka, která si ráda zahrála po boku Ondřeje Vetchého. „Spolupráce s Ondrou je vždycky báječná. Je to specifický člověk, ale skvělý partner, se kterým se hodně nasmějeme. Umí takovým svým specifickým způsobem povzbuzovat, je mi s ním prostě dobře,“ popsala Geislerová.

Nápad na romantickou komedii Prezidentka vznikl podle režiséra už v roce 2016, když dotočil snímek Pohádky pro Emu. „Přišlo mi to jako zajímavé a neotřelé téma. Za několik měsíců nato byla zvolena slovenskou prezidentkou paní Čaputová. Projekt jsme pak několik let vyvíjeli v Marlene Film Production, než jsme se do toho pustili,“ vysvětlil Havlík. „Můj scenáristický záměr byl apolitický. Chtěl jsem natočit romantický film,“ dodal.

A proč je hlavní hrdinkou zrovna žena? „Žijeme stále trochu v mužském světě a ať už je to politika nebo byznys, víme, že prosazování žen je pořád poměrně problematické. Pořád trochu zaostáváme a přitom ženský pohled na svět je podle mě v mnoha věcech racionálnější.  Ženy jsou schopné se koncentrovat na jinou sortu problémů, než my chlapi,“ osvětlil režisér, který spolu s Marlene Film Production obsadil do větších rolí také například Oskara Hese, Veroniku Khek Kubařovou nebo Vandu Chaloupkovou.

Prezidentka (foto: Marlene Film Production)

„Oskara Hese mám moc rád a myslím si, že je to skvělý herec a dobrý kamarád. S Veronikou Kubařovou jsem chtěl točit už dávno a konečně se to povedlo. Juraj Loj už zazářil po boku Ivana Trojana v Šarlatánovi a tahle role je pro něj jak dělaná. Velká naděje je Vanda Chaloupková, která hraje bodyguardku prezidentky. Ta na tuhle roli dokonce trénovala v Thajsku,“ dodal Havlík.

Režisér Rudolf Havlík má za sebou řadu úspěšných filmových titulů, namátkou připomeňme Pohádky pro Emu, Bábovky, dva díly komedie Po čem muži touží či drama Minuta věčnosti.
Produkční společnost Marlene Film Production Šárky Cimbalové má na kontě třeba veleúspěšného Anděla Páně 2 či kritiky, diváky a Českými lvy oceněné historické drama Šarlatán.

Do kin uvede snímek 23. června distribuční společnost Bioscop.

-red-
foto/video: Marlene Film Production, Bioscop, Totalfilm Media © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast