V prosinci dorazí do kin životopisný film o Whitney Houston od scenáristy Bohemian Rhapsody

Životopisný film o Whitney Houston I Wanna Dance with Somebody s nabitým hereckým obsazením a oficiálním datem premiéry 22. prosince nabírá na obrátkách. Nyní tvůrci zveřejnili první plakát s představitelkou hlavní role Naomi Ackie.

S rukama nataženýma, hlavou dozadu a nohama u sebe je herečka oděna do modrých džínů, bílé košile a kožené bundy a za zády jí vlají kudrnaté vlasy. Fanoušci Houstonové si tento vzhled určitě pamatují – zejména koženou bundu, která ji doprovázela na mnoha vystoupeních a foceních v osmdesátkách.

Whitney Houston byla legendou nejen hudebního světa, byla šestinásobnou držitelkou ceny Grammy a dvaadvaceti amerických hudebních cen, byla také poměrně výraznou herečkou. Nejznámější rolí je pochopitelně zpěvačka v romantickém dramatu Osobní strážce po boku Kevina Costnera, ale umělkyně se proslavila také jako herečka na televizních obrazovkách, kde si za své výkony vysloužila dvě ceny Emmy. Když už mluvíme o filmu Osobní strážce, Houstonové interpretace písně “I Will Always Love You” je stále nejprodávanějším ženským singlem všech dob. Herečka a zpěvačka tragicky zemřela v roce 2012.

Whitney Houston ve filmu Osobní strážce (1992)

Vedle Naomi Ackie se ve filmu režírovaném herečkou Kasi Lemmons představí Stanley Tucci, Ashton Sanders, Tamara Tunie, Nafessa Williams a Clarke Peters. Scenárista novinky Anthony McCarten, známý svou prací na biografických filmech Nejtemnější hodina a Dva papežové nominovaných na Oscara, napsal scénář také k veleúspěšnému hudebnímu životopisnému filmu Bohemian Rhapsody.

Produkční tým je také plný velkých jmen, včetně bývalé manažerky Houston a její švagrové Pat Houston, stejně jako muže, který stál u zrodu kariéry slavné zpěvačky, Clivea Davise.

V česku film do kin těsně před Štědrým dnem pošle distribuční společnost Falcon.

-red-
foto: Falcon, Warner Bros UK © 2022