O čem je temný thriller Stínohra od režiséra Devadesátek (video)

Stínohra je o člověku, který se svérázně snaží vyrovnat se ztrátou milovaného. Každá tragická událost může člověku pomoci, když je schopen za ní udělat tečku,” vysvětlují producenti Jan a Vendula Bradáčovi námět nového thrilleru v režii Petera Bebjaka. Scénář vznikl na motivy skutečné tragické události, která v minulosti poznamenala jejich životy. Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík), čyřicetiletý záchranář z malého města, který právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Jak se na temném námětu tvůrcům pracovalo se svěřují ve videu z placu. 

Je v tom určitá autentičnost. To, jak se to celé rozuzlí, je podle mě velmi netradiční,” popisuje hutný thriller Jan Jankovský, představitel záporácké fetky, který hlavní postavu o partnerku během nešťastné noci připraví. “Emočně jsem se vysvlékl za svou kariéru asi nejvíc,” dodává Milan Ondrík, který ztvárňuje autenticky se postupně hroutící hlavní postavu hledající kromě odpuštění sobě samému i spravedlnost, které se mu od systému nedostává. Po chycení pachatele se totiž ukazuje, že jde o informátora pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály.

stinohra-box

Stínohra (foto: Falcon)

Režisér Peter Bebjak, aktuálně velmi v kurzu díky seriálu Devadesátkytočí jak na Slovensku, tak v Čechách, kde patří k jeho nejúspěšnějším pracím krimiseriály. Film Čára mu vynesl na MFF Karlovy Vary 2017 Křišťálový globus za nejlepší režii. Za televizní minisérii Herec získal Českého lva v kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie. Bebjak je divákům znám také jako herec, především z hlavní mužské role ve filmu Jana Hřebejka Učitelka.

Stínohra je pátým celovečerním snímkem společnosti Hangar Films po biografickém dokumentu Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama a koprodukci filmů Zejtra napořádModelář nebo divácky úspěšné komedie Poslední aristokratka. Jan Bradáč, z jehož autobiografické zkušenosti fiktivní příběh Stínohry vychází, je v rámci již více než čtvrtstoletí trvající kariéry ve společnostech Falcon a CineStar jako producent podepsán také pod diváckými hity Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel a jako koproducent pod řadou dalších titulů jako například Rok ďábla nebo Horem Pádem.

-red-
foto/video: Hangar Films, Falcon, Totalfilm Media © 2022