Na place s Tomem Cruisem o extrémním natáčení nového Top Gunu (video)

Pokračování letecké kultovky z osmdesátých letech po nedávném traileru láká dalším videem. Tom Cruise s dalšími členy štábu se ve videu z placu nového Top Gunu rozpovídal o intenzivním pilotském tréninku a extrémním natáčení, kterým společně při natáčení Mavericka prošli. 

Cruise, který je nejen hlavní hvězdou filmu, ale i jeho producentem, podle svých slov nechtěl pokračování točit dříve, než spolu se scenáristy najde perfektní námět, který by návrat Mavericka po skoro třiceti letech plnohodnotně ospravedlnil. Zároveň dlouho hledal vhodnou technologii, která by jeho vize leteckých scén v kokpitech nejmodernějších stíhaček umožnila.

topgunmaverick

Inspirativní producent (foto: CinemArt)

Že je skoro šedesátiletý herec v neskutečné formě a že osobně odbaví i většinu kaskadérských kousků, při jejichž nácviku by si zlámal vaz nejeden superhrdina, víme dávno. Jeho zanícení umožňující mu po boku zkušených letců předvádět ve stíhačce F-18 naprosto šílené kousky a inspirovat ke striktnímu vojenskému tréninku i další své herecké kolegy je ovšem úplně nová liga.

Není vůbec divu, že Cruise tak pevně trval na uvedení filmu na velká plátna a nechal raději premiéru kvůli pandemii odkládat o neskutečné tři roky. Sledovat doma na televizi nebo dokonce na notebooku obrazy z nejmodernějších 6K kamer, při jejichž natáčení herci doslova riskovali krky, by byl hrdelní zločin. Nedopustit se ho můžete už 26. května.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, Paramount © 2022

Plakat_Top Gun Maverick

Článek jsme oštítkovali takto: